V Tuřanech vyhrál 5:0 a po vedoucí brance Mansfelda přišel zřejmě rozhodující okamžik. Kostka lapil loženkou Pejškovi (36.) a pak během tří minut Zichovečtí rozhodli. Kapitán Korbel nejprve trefil šibenici a pak Hartman propálil gólmana. Tentýž hráč v úvodu druhé půle dal na 0:4 a účet podtrhl s 26 brankami nejlepší střelec vítězů Petržílka. Po zprávě z Otvovic propukly oslavy, které ještě budou pokračovat v sobotu během zichoveckých fotbalových slavností.

Zichovci přálo štěstí, poněvadž na hřišti do víkendu prvních Otvovic ho měla Pozdeň, která proměnila polovinu svých šancí. Na druhé straně ji ve dvou případech uchránila od pohromy tyčka. V první půli jí dvakrát vyšla spolupráce Hotového se zakončujícím P. Štěpánkem (22., 45.). Po velkém tlaku hodně oslabení domácí minutu před koncem snížili na 1:2, v nastavení však kapitulovali potřetí (M. Štěpánek). Otvovický kouč Petr Zábranský mínil, že Zichovec postoupil zaslouženě. „Jaro se nám nepovedlo, v okrese bychom asi díru do světa neudělali. Je to spravedlivé,“ řekl.

Bojovalo se i na druhém pólu tabulky, a jak se nakonec ukázalo, měli jeho aktéři Olovnice a Neuměřice zbytečné nervy. Z přeboru totiž nakonec spadl pouze jeden tým, a totéž se týkalo III. tříd, jež opustila pouze Stehelčeves ze skupiny A.

Olovnici pomohl k výhře v Klobukách 16letý talent Sedlmajer. Výsledkem jeho střeleckého koncertu bylo pět branek! Po jedné přidali na straně pěkně hrajících hostů Fr. Novák a Nídr. Za domácí se dvakrát prosadil J. Říčka.

Neuměřicím vycházely ve Zvoleněvsi standardky, konkrétně rohové kopy, po nichž vstřelily všechny své branky. Na výhře 3:2 (platila už v půli) se dvěma góly podílel Fr. Líman, jedním J. Líman. Za poražené pálili Kratochvíl a M. Kučera.

Zlonice se loučily v kvapíkovém tempu. Knovíz porazily 5:1 (Silný 2, Košťák, K. Nagy, J. Švarc). Hosté pouze vyrovnali na 1:1, avšak ve 13. minutě se jim zranil brankář, jehož nahradil hráč z lavičky.

V exilu na Zichovci prohrálo domácí Vraný se Žižicemi, které měly v závěru sezony fazonu jako hrom a tím se už odepisovaný tým vypořádal s devítibodovým odečtem. Vranští ale dokázali smazat tříbrankové manko, pak přece jen hosté strhli výhru na svoji stranu (Sluka 2, Pták, Krakeš, L. Gil).

V Černuci se hrál dobrý fotbal, z něhož si odvezly bod Jedomělice. Bylo to i proto, že domácí měli mizernou produktivitu. Brankami Martinovského a Potluky dvakrát vedli. Vyrovnávali Král a Martiník.