Rakovničtí v kladenských službách zářili ve Třtici

Třtice -Za citelného dusna a teplotě blížící se nepopulární „třicítce“ se o první červencovou neděli sešlo téměř čtyřicet výkonnostních běžců na krosu ve Třtici u Nového Strašecí. Třtická punčocha měla loni kulaté jubileum a letos tak začala na 8,8 km dlouhé trati další třicítku svého působení. Přestože mezi 39 běžci byli závodníci rakovnického regionu výrazně v menšině (10), dosáhli na polovinu prvních příček. Všichni v barvách Maraton klubu Kladno. Z šesti vypsaných kategorií obsadili pět a mezi rybníky Punčocha a Bucek „vylovili“ tři první, jedno druhé a jedno čtvrté místo.

10.7.2009

Start Běhu ve Třtici.Foto: Sláva Pilík

Asi vůbec nejpřekvapivějšího výsledku dosáhl krušovický Josef Beránek (startuje za MK Kladno) ve veteránské kategorii od 50 let. Po vítězství na Velkém Vrchu, kde ovšem nestartoval unhošťský Pucholt, jehož letos ještě Beránek neporazil, dosáhl krušovický běžec časem 34,22 dalšího vítězství a tentokrát do odnesl znovu nejen výborný Urbanec z Kladna, ale rovněž právě Jiří „Ben“ Pucholt. Josef Beránek už se dostal ze svých problémů způsobených zraněním a ve složitém stoupání polní cestou nad rybníkem Bucek rozhodl o svém dalším vítězství. V cíli byl téměř o tři čtvrtě minuty dříve než druhý Urbanec a připsal si dalších 11 bodů do celoroční soutěže Pohár běžců Kladenska a Rakovnicka, který průběžně vede.

Dalším vítězstvím se mohla pochlubit také Gábina Raková (MK Kladno), která ještě doléčuje zranění kotníku. Soupeřku měla tentokrát jen v kladenské Kokešové, opatrně útočila ze zadních pozic a přes výpadek v tréninku dokázala přesto stupňovat tempo a podržet své vítězství i rychlejším závěrem. Kokešovou porazila časem 37,56 min. o 22 vteřin a v „Poháru“ se dostala o dva body na první příčku před kladenskou Breburdovou, která v závodě skončila třetí.

Vůbec nejrychlejšího času z rakovnických běžců (31,46) dosáhl v kategorii od 40 let Miroslav Stehlík (Loko Rakovník). Bohužel se mu ani při neúčasti fenomenálního Podušky a Fikese z Kladna nepodařilo prosadit se na první příčku. Jeho naděje tentokrát zmrazil další kladenský běžec Pavel Vinš, se kterým má sice kladnou bilanci v běžeckých soubojích poháru (5:3), ale Třtická punčocha patrně kladenskému běžci lépe vyhovovala, když si lépe poradil jak s bahnitou částí tratě, tak s nesmírným dusnem. Přes porážku si ale Stehlík udržel průběžnou druhou pozici v Poháru běžců za kladenským Fikesem.

Jistotou dobrých výsledků pro rakovnický běžecký region bývá účast Jana Merunky (MK Kladno) z Lán. Ten znovu vévodil kategorii od 60 let. Měl jen pět soupeřů, ale vyhrál před nimi o pověstný parník úctyhodným časem 39,07 minuty. Také Merunka vede průběžnou klasifikaci Poháru.

Dalším dobrým výkonem a čtvrtým místem v nejmladší kategorii do 39 let se prezentoval krušovický Pavel Bříza (MK Kladno), když dobrým časem 34,16 dosáhl na čtvrtou příčku. Tuto kategorii a také celý závod vyhrál jediný běžec, který se dostal pod půlhodinovou hranic – kladenský Jan Tlustý (29,57).

Sláva PILÍK

10.7.2009 VSTUP DO DISKUSE

Tatrováckou techniku využívalo několik hodně rychlých aut.
AUTOMIX.CZ
68

OBRAZEM: Tyhle české sporťáky uměly i přes 300 km/h. A měly motory z tatrovek

Mladá nastávající maminka Lucie dorazila na preventivní prohlídku s dcerkou a nechala si prohlédnout pihu, která se jí na zádech objevila teprve nedávno.
6

Znaménka na kůži si nechaly v Kladně prohlédnout desítky zájemců

Motorkáři dostali požehnání a uctili památku Petra Hapky

Dřetovice - Motorkáři se o víkendu sjeli do Dřetovic zahřát výfuky svých strojů před novou sezónou. Aby jejich výlety skončily vždy jen radostně, dostali na cestu požehnání od duchovního Ladislava Heryána.

Kapitán Buldoků Kos: Všichni jsme zírali!

Kladno /ROZHOVOR/ – Hokejové Řisuty skončily sezonu na hokejkách Havlíčkova Brodu, jenž nakonec do posledních chvíle bojoval se Vsetínem o jediné postupové místo do první ligy. V této sérii si trošku vylepšili náladu z jinak nevydařené sezony, která na druhou stranu výborně začala.

Smutná zpráva. Fotbalista Rajtoral spáchal sebevraždu

Českým fotbalem otřásla v neděli večer tragická událost. Fotbalista František Rajtoral působící v Gaziantepsporu spáchal sebevraždu. Podle jednoho z šéfů klubu byl nalezen mrtvý ve svém domě.

Pětisetové drama se šťastným koncem

Kladno - Volejbalisté Kladna se zblízka dvakrát dívali do očí konci sezony. V pátém finálovém duelu s Českými Budějovicemi odvraceli dva mečboly, přičemž sami svůj pátý před 1250 diváky proměnili. Ve středu se hraje na jihu Čech za stavu 2:3 z pohledu Kladna šestý zápas.