Tuchlovice jedou, zvládly i derby proti Lhotě

Tuchlovice - Bylo to derby jako řemen, přesně podle předpokladů. Domácí Tuchlovice v něm předvedly Lhotě, že opravdu prožívají neskutečný start do sezony a po výhře2:1 se vyhřívají po pěti kolech spolu Novým Knínem na čele tabulky I. A třídy.

6.9.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Slavíček

Přes skvělou návštěvou téměř čtyř stovek natěšených diváků se začalo hodně zostra, už po minutě Jalaghonia minul hostující branku po akci Abrahama. Ten v létě přešel ze Lhoty právě Tuchlovic, a tak pochopitelně po celé utkání dostával nakopáno. Ale tvrdou hru nevydrželi jiní – postupně už během první půlky odstoupili Peroutka a pak i Brož.

Jejich mužstvo mělo díky |Jalaghoniovi další možnost, ale tutovku si poté vypracovali také výborně hrající hosté. Mantlík ale po akci Vitáska přestřelil.
Skóre se poprvé změnilo ve 22.minutě. Hosté se sice hněvali, že jim Jalaghonia unikl po ofsajdu, ten ale podle domácích nebyl a Gruzínec byl po kličce brankáři Cílkovi faulován. Fitko pak následnou penaltu proměnil. Při následné tutovce však nechal vyniknout Cílka po chvilce litoval – Mantlík v tvrdém souboji obral o míč váhajícího Jalaghoniu a vyrovnal.

O výsledku tak nakonec rozhodl nástup do druhého poločasu. Ten nevydařil opět hodně viditelnému Jalaghoniovi, když v první šanci přestřelil, ale hned za minutu (52.) krásně napálil přes celou branku přihrávku Abrahama.

Od té chvíle se tvrdě bojovalo, ale Lhota se už do velké šance a k vyrovnání nedopracovala. Domácí zase zazdili několik brejků, a tak se skóre už nezměnilo.

"Bylo to vážně derby jak má být. Kluci v něm opět táhli za jeden provaz, nechali na hřišti všechno, a přes výborný výkon vybičované Lhoty vyhráli,|“ radoval se sekretář Tuchlovic Martin Karnolt.

Hostující Martin Chadima ztráty litoval. "Domnívám se, že zápas vítěze mít neměl, seděla mu remíza. Bohužel jsme v závěru poločasu nevyužili tlaku, který jsme si vytvořili a naopak hned po obrátce dostali krásnou branku, na kterou jsme už nedokázali reagovat."

TJ Tuchlovice – SK Lhota 2:1 (1:1). Branky: 22. Fitko (pk), 52. Jalaghonia – 36. Mantlík. Rozhodčí: Glogar.

Tuchlovice: Pečonka – Holan, Nejedlý, Muláček, Střela – Kedroň, Brož (40. Hejduk), Abraham, Peroutka (33.Vaigl) – Fitko, Jalaghonia.

Lhota: Cílek - Roušar (72. Jiránek), Hotový, Vincenc, Asník - Mantlík, Dubravský, L. Havelka, Rychlý - Vitásek, Podraný (65. Bureš).

6.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Výstavba kruhového objezdu je zase o něco reálnější

Hnojte popelem

V kladenském paneláku v sobotu ráno hořelo, lidé byli evakuováni

Kladno - V Kladně v Kročehlavech ve Hřebečské ulici vypukl v sobotu brzy ráno v paneláku požár. Na balkoně v pátém patře začal hořet odpad. Oheň se částečně rozšířil i do bytu. Nikdo nebyl zraněn. Hořet začalo nejspíše od nedopalku cigarety.

Čarodějnice se slétají na žilinské ploty

Žilina – Tak jako většina lidí považuje za samozřejmost si nazdobit o Vánocích stromeček, zvykli si Žilinští věšet v dubnu čarodějnice na své ploty. Při průjezdu vesnicí nestíháte krásky na koštěti počítat, někteří řidiči dokonce zastavují, aby si čarodějnice mohli vyfotit.

Hošek zahájil sezonu bednou!

Kladno – Výtečně vstoupil do nové sezony kladenský autokrosař Jaroslav Hošek. Nestor závodních okruhů obsadil v úvodním podniku mistrovství republiky v konkurenci sedmnácti aut třetí místo! Rychlejší byli v královské kubatuře Super buggy pouze Keřka a Jordák.

Cenné kovy od zelených stolů putovaly i na Kladensko

Kladno – Klub stolního tenisu TSM Kladno má nově ve svých řadách juniorského vicemistra republiky. Šestnáctiletý Jan Valenta vybojoval stříbrnou medaili na pražských stolech.