Mělník – Tuchlovice 1:2 (1:0)

První poločas však vyzněl pro domácí. V 17. využil Pokorný chybu středu obrany k vedení 1:0. Těsný náskok mohli zvýraznit, když po přímém kopu přistál míč na tuchlovické tyči odkud se přes celou bránu odkutálel mimo nebezpečí (37.). Na druhé straně Střela hlavičkoval do břevna (43.).

Smůlu měli hosté v 55., kdy brankář Beránek při vzdušném souboji inkasoval úder loktem do spánku a byl odvezen do nemocnice. „Ránu odnesl šesti stehy na hlavě,“ přiblížil předseda hostů Stanislav Šulc, jenž doprovázel sanitu. „Včera už ho přivezli domů. Jsme rádi, že opora mužstva je v pořádku,“ dodal Šulc. Chladnou hlavu zachoval hlavně masér Josef Škultéty, který brankáři vytáhl hluboko zapadlý jazyk.

Do brány šel v nesmírné důležité chvíli dorostenec Franěk, který byl přímým svědkem nečekaného obratu. Zranění Beránka vlilo do hostů obrovské odhodlání, jež se promítlo i do skóre. V 65. napřáhl z 35 m Hejduk a bylo vyrovnáno! Přece jenom starším mělnickým hráčům začaly v úmorném vedru docházet síly a Tuchlovičtí si tak stále více podmaňovali hřiště, byť by brali i remízu . To však neplatilo v případě trojice Fitko, Holan, Kedroň, která v 11. minutě nastavení (ošetřování) rozhodla. Fitko křížnou přihrávkou našel Holana, jenž si zakličkoval a předložil míč před bránu Kedroňovi, který dal asi nejdůležitější gól dosavadní kariéry.

Tuchlovice: Beránek (55. Franěk) – Vondra, Jícha, Najer, Střela (46. Dutkovič) – Kedroň, Fitko, Hejduk, Holan – Peroutka, Vaigl (70. Kubec).