V derby pálili jak u Verdunu

Kladensko - Dva nejlepší celky fotbalového okresního přeboru ztrácely. Hostouň přišla o dva body v Družci a Slaný o bod v Přítočnu. Jejich zaváhání využil Brandýsek, který se k vedoucímu duu nepatrně přiblížil. Gólově nejbohatší bylo kladenské derby v Dubí.

12.4.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Tabulka mí nového posledního, na dno klesly Žehrovice.

Hostouň dvakrát doháněla ztrátu. „Byli na nás připravení. Hráli na brejky a proměnili dvě šance," řekl její trenér Miroslav Supáček a pochválil brankáře Pergla, zejména za druhý poločas, kdy lídr do domácích bušil. Dokázal však jen vyrovnat a nastřelit dvě břevna. Stínem je roztržené obočí hostouňského Viduny.

Slaný sahalo v Přítočnu po zasloužených třech bodech. Vedlo po exklusivní trefě Klusáčka, který ze strany z 30 m napálil zadní vingl. Šok hostům připravil deset minut před koncem rovněž životním gólem sváteční střelec Pletánek, který obešel dva hráče a v úniku zamířil podél gólmana. Radost měl velkou. Menší už z nepovedeného rozstřelu. „Bylo to odbojované za bod jsme rádi," řekl jeden z trenérů domácích Josef Pavlíček.

Lidice doma dostaly bůra od Brandýsku, kterému chytal sekretář klubu a bývalý útočník, 138 kg vážící Petr Suk, který udržel čisté konto! Měl to ale snadné. „My jsme ani nevystřelili na bránu," povzdechl si trenér poražených Jarda Topka.

Na 150 diváků namlsal první poločas derby v Dubí, kde se skóre překlápělo z jedné strany na druhou. Za čtvrthodiny to bylo 3:3 a v půli 4:4! Po změně stran však došly oběma týmům ostré náboje. Trefily se až v rozstřelu, který vyzněl pro domácí. Poměr bodů odpovídá průběhu hry.

S Hrdlívem to vypadalo v Černuci zle nedobře. Výborní domácí totiž vyhráli poločas 4:2. Do druhého však hosté posílili Svobodou s Motyčkou a rázem bylo všechno jinak. Kdyby se hrálo o chvíli déle, možná by i bodovali.

Kročehlavy šly do vedení již v 10. minutě díky Moravcovi. Běleč ovšem nebyla horším týmem a po zásluze z penalty Fejfarem srovnala. Další dvě obrovské šance Diviš neproměnil (při druhé fantasticky vyhlavičkoval míč z branky Andrle), což pak hosty ve druhém poločase hodně mrzelo. Domácím nejprve vrátil z rychlého protiútoku vedení Rolný, o další dvě branky se postaral střídající Poucha.

Tuchlovice poslaly do derby exkladenskou mladou pušku Cabejška, jehož hattrick poslal na dno tabulky Žehrovice.

Družec – Hostouň B 3:2 pk (2:1, 3. Kostka, 29. Křivánek – 44. Viduna, 63. Slanina), Dubí – Švermov 5:4 pk (4:4, 5., Tuan, 9. Vimr, 28., 35. Nachtigal – 6. Šimůnek, 15. Dihel, 17. Vydra, 45. Marxgut), Kročehlavy – Běleč 4:1 (1:1, 10. Moravec, 49. Rolný, 71., 90. Poucha), Lidice – Brandýsek 0:5 (0:1, 45., 63., 85. Pokorný, 70. Houha, 76. Mladý), Přítočno – Slaný B 1:2 pk (0:1, 80. Pletánek – 6. Klusáček, čk: 80. Feda – 0), Tuchlovice B – Žehrovice 4:1 (2:1, 1. 16., 46. Cabejšek, 60. Skořepa – 37. Stehlík P.), Černuc – Hrdlív 4:3 (4:1, 3. Červášek, 18. Hájek, 29., 42. Maršoun – 35. Vondrák ml., 64. David, 85. Vondrák).

12.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Letní kino. Ilustrační foto.

Kulturní mix: Dožínky, posvícení, loučení s prázdninami a rybářské závody

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Rytíři v úterý vyzvou v odvetě Slavii

Kladno – K čtvrtému přípravnému utkání na novou sezonu vyjedou dnes v 17.00 hodin prvoligoví hokejisté Kladna. V druhém domácím duelu vyzvou pražskou Slavii, již v letní premiéře podlehli na ledě v Edenu 1:3.

Krimimix: Ujíždějící řidič a zloděj v obchoďáku

Kladensko - Přinášíme výběr krimi zpráv z regionu.

Výluka na kladenské trati se mění. Přibývá další

Střední Čechy - Na železniční trati z Masarykova nádraží v Praze směrem na Kladno a Rakovník platí od počátku července v souvislosti s uzavřením dlouhodobě rekonstruovaného Negrelliho viaduktu v Praze výlukový jízdní řád. Ode dneška do 3. září se výluka rozšíří.