Ve Vilémově to bylo za tři body

Kladno - Gól Jana Procházky ze 77. minuty přihrál ve Vilémově fotbalistům Kladna tři divizní body. Zásah krajního obránce hostů byl zároveň jedinou brankou utkání.

29.8.2015 4

SK Kladno (v bílém) porazilo doma Louny 3:0. Foto: Petr Bořík

Trenér Ivan Pihávek byl spokojený s hrou a výsledkem. Přesto nebylo vše úplně košer. „Naše hra do vápna soupeře trpěla jako v Litvínově. Byl to festival neproměněných šancí a nedotažených akcí," posteskl si a dodal, že ač stále pracují na zlepšení výběru místa, efekt to zatím nenese. „Je to o koncentraci. Kdybychom v tom byli důslední, tak jsme dali čtyři góly," řekl.

Nejvíc možností měli vítězové za stavu 1:0, kdy se domácí dlouhými míči tlačili do šestnáctky. Kladenští měli v té době zápas rozhodnout a závěr mohli odehrát v klidu. Střídající borci Skořepa a Šíma ale neuspěli sami před brankářem. „To jsou tisíciprocentní šance a my s tím nic neuděláme," láteřil kouč.

Hosté za mizernou produktivitu málem zaplatili pět minut před koncem, když hlavou líznutá standardka Vilémova jen těsně minula Tesařovu svatyni. Jinak ale pracovala defenziva Kladna na jedničku.

Zadní řady hrály bez zraněného stopera Suchého (scházel i Čížek), jehož nahradil Pechr. „Obrana byla excelentní. Výborný byl zejména Kalina, který hodně podporoval útok," chválil kouč zkušeného beka, jenž měl v první části šanci, jež skončila mimo a jednu měl i v druhé půli. „To trefil rohový praporek," usmíval se Pihávek a s nadsázkou doplnil, že při každé šanci byl na pokraji infarktu.

Kalina byl také vyhlášený nejlepším hráčem svého týmu.

Rozhodující moment tak zařídil jeho kolega z druhého kraje obrany Jan Procházka. Presinkem na rohu šestnáctky donutil stopera zahrát balon levačkou směrem k brankáři, ten však na něj nedosáhl a důsledný kladenský hráč volně ležící míč uklidil do sítě.

Premiéru v dresu Kladna si ve středu obrany odbyl mladý Jan Pechr. Jeden z nejlepších hráčů vítězů. Odchovanec SK se v létě vrátil z juniorky vršovických klokanů a svým výkonem zamotal trenérovi hlavu. Ve středu obrany bude mít přetlak.

Debutant přiznal, že nebyl nervózní, jen si prvních patnáct minut zvykal na vysoké tempo. Na spolupráci s Veselým si ale zvykat nemusel. „Celkově nemám s žádným stoperem problém. Všechno fungovalo v pohodě. Akorát jednu šanci měli domácí v prvním poločase, kdy jsem prohrál hlavu," přiznal.

Z jeho pohledu byl výhra zasloužená. „Domácí ale budou zklamaní, že prohráli smolným gólem," uzavřel.

Vilémov – Kladno 0:1 (0:0).
Branka: 77. J. Procházka. ŽK: Stach, Jindřich - J. Růžička, Štoncner. Diváci: 295.
Kladno: Tesař – J. Procházka, Pechr, Veselý, Kalina – Štoncner (62. Skořepa), T. Procházka (90+2 Kraus), J. Růžička (72. P. Růžička), Kolmistr (68. Šíma) – Tóth (88. Borák) – Hanzlík.

29.8.2015 VSTUP DO DISKUSE 4

Hasiči museli zasahovat při požáru v dýchací technice.
3

V Unhošti hořelo v průmyslovém areálu, sklad hnojiv byl v ohrožení

Plněný patizon

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

Rytíř Jakub Strnad: Nesmíme plašit

Kladno - Bez jednoho dne to byl rok, kdy hokejisté Kladna podlehli na svém ledě v přípravě pražské Slavii 1:9. V úterý s Pražany také prohráli.

V Olovnici vyučovali dědci!

Olovnice – Fotbalový Memoriál Ládi Poteckého v Olovnici překvapivě vyhrála místní stará garda!

Kulturní mix: Dožínky, posvícení, loučení s prázdninami a rybářské závody

Kladensko - Přinášíme několik tipů na kulturní akce v regionu v následujících dnech.