Nejvíc se na nadílce podíleli hráči Doks, kteří naložili šestku Hostouni. V tabulce jsou ale třetí za první Dobrou, splnivší svou pětibrankovou normu až ve druhé půli duelu s výbornou Unhoští, a Lhotou. Ta nastřílela také bůra, odneslo to Novo.

Víkendový program otevřel duel mezi Doksy a Hostouní a vyzněl na góly jednoznačně pro účastníka I. A třídy, který díky vysoké produktivitě roznesl soupeře 6:1. V poli ale byla hra víceméně vyrovnaná.

Kouče poražených Zdeňka Mužíka mizerná koncovka zatím netrápila. „Horší by to bylo na jaře. Každá prohra ale mrzí, zejména když je to o pět gólů. Hra však nevypadala špatně. Jsem hlavně rád, že jsme po náročných trénincích fyzicky vydrželi.“

Jeho protějšek Jiří Škvára prohlásil, že čekal těžší zápas a nakonec souhlasil, že jeho tým měl v první řadě navrch v zakončení. „Musím říct, že co se týče koncovky, tam jsem byl spokojený,“ řekl.

Dokesští vyhráli první půli 2:0. Na čem by ale měli zapracovat, je stříhání. Při sporném autu totiž vyzval Vlasatý Boušku, který třídílný psychologický souboj – kámen, nůžky, papír vyhrál!

Po obrátce vítězové během minuty utekli na 4:0, zatímco jejich protivník dal až poslední gól zápasu. A diváci se při něm bavili. Brankář Zlata totiž přihrál přímo na nohu Slaninovi.

Taťku vzápětí nepomstil jeho syn René, jemuž nalil míč na nohu soupeř. Gólman Kukelka ho však zklamal.

Pouze poločasové překvapení si připravila tentokrát Unhošť. Třetitřídní mančaft minule remizoval s Doksy a také proti Velké Dobré začal sebevědomě. Matnou Čechii do půle tvrdě přehrával, ale ze tří tutovek využil jedinou Heuerem. Do druhé půle však Unhošť vystřídala čtyři hráče základu a na její hře to bylo znát. Dobrá vstřelila Ďurčanským a J. Hrubým dva slepené góly a pak už zápasu vládla. Potřetí v řadě nasázela do sítě soků pět kousků. O dva z nich se postaral Duda.

Zajímavostí bylo, že při absenci nemocných brankářů Červenky a Jungra musel mezi tyče bývalý gólman Závora, dnes už útočník.

Trenér Nova Pavel Filip opět mohl žehrat na defenzivu svých svěřenců. Její nedostatky plně odhalují souboje se silnějšími celky a další lekci dostala od Lhoty. Například Zadák si mohl dovolit postavit ze soupeřových hráčů slalomové branky a pohodlně upravit poločasový stav na 3:1. Favorit nic neponechal náhodě ani po změně stran, kdy přidal dvě branky. Poražení snižovali na 1:2 a v posledních vteřinách na konečných 2:5.

Potřetí v řadě se sklonily před soupeřem Lidice, tentokrát před Kablem. To mělo o mnoho více chuti zahrát si fotbal, zatímco trenér Lidic Jaroslav Topka nabídl pouze podobné hodnocení jako po minulých vystoupeních. „Oni si chtěli zahrát a my čuměli,“ ulevil si.

Ale pravda je, že mu přibyli na marodku další kvalitní borci, T. Radosta a Halwiger. Tým se už těší na soustředění, kam odcestoval v pondělí. „Ale běžky v našem podání připomínají film S tebou mě baví svět,“ culil se Topka upadnuvší rychle do skleslejší nálady. Vše při vzpomínce na o víkendu zesnulého kouče Stanislava Procházku, který ho v SK Kladno kdysi vedl.

Kročehlavy podruhé nasadily áčko a jeho trenér Zdeněk Muláček si liboval, že to na hře jeho celku nebylo znát. „Starší kluky jsme přece jen přehrávali pohybem a myslím, že jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem,“ konstatoval.