Mladá Boleslav - Hokejisté Kladna jsou v extralize opět tam, kde sezonu zahajovali - na posledním místě. ve druhém utkání skupiny o udržení podlehli na ledě Mladé Boleslavi 2:4 a právě jejich sok je na třináctém místě díky lepšímu celkovému skóre vystřídal. Vzájemné zápasy má však ještě o něco lepší Kladno. Neblahým znamením ale je, že poprvé za poslední skoro tři roky prohrál Vagnerplast v Boleslavi zápas play-out, v němž o něco šlo.

27.2.2011

Tipsport extraliga play-out: BK Mladá Boleslav - HC Vagnerplast KladnoFoto: Jan Pavlíček

Kladno v utkání tahalo za kratší konec a prohrávalo na začátku druhé části už 0:3 a měnilo brankáře. Tah s Falterem, jemuž se proti Boleslavi v sezoně dařilo, nevyšel a vystřídal ho Cikánek.

Hosté se do utkání ještě dostali. Po dvou rychlých trefách Kallya Drtiny z poloviny utkání dokonce žádali po rozhodčím i trefu vyrovnávací po nešťatném zásahu Plodka, jenže tu sudíneuznali a místo toho domácí Divíšek gólem do šatny Bruslařský klub uklidnil.

Ve třetím dějství už Kladeňáci nakontaktní branku nedosáhli, když neuspěl ani Stieler pokusem o blafák.

Ohlasy trenérů:

Miloš Holaň (Mladá Boleslav):
„Chtěl bych hráčům poděkovat za to, jak zápas zvládli nejen herně, ale hlavně psychicky, protože kdyby naše ztráta narostla na šest bodů, bylo by to horší. Byla tu vynikající atmosféra díkyfanouškům, my měli luxusní náskok 3:0, který jsme mohli ještě promrhat, ale myslím, že klíčový moment kromě těch tří gólů byl gól pět vteřin před koncem druhé třetiny na 4:2, ten utkání rozhodl. Ve třetí třetině jsme hráli výborně do obrany, k ničemu jsme soupeře nepustili. Ráno jsme měli takové přání – vždy proti nám chytal Martin Falter, i když to teď bude znít trochu velikánsky, přáli jsme si ho vyhnat z branky a zamotat tak soupeři s ohledem na gólmany hlavu. Ještě je však spoustu zápasů před námi, nemůžeme létat v oblacích, bude to boj do posledního kola.“

Jiří Kopecký (Kladno): „Myslím, že utkání rozhodla první třetina a naše dvě oslabení, která jsme neuhráli. Domácí se dostali do dvoubrankového vedení a do pohody. Při jejich třetí brance už to s námi vypadalo takřka na ručník, ale dvěma slepenými góly jsme se dostali do zápasu. V tu chvíli to vypadalo celkem nadějně, ale po hrubé chybě pět vteřin před koncem druhé třetiny soupeř opět odskočil. Ve třetí třetině už si to vítězství pohlídal a my se k nějakému většímu tlaku nedostali. Bylo to spíš o nastřelování puků a o náhodě než o nějakém našem tlaku, soupeř tu třetinu v pohodě zvládl.“

BK Mladá Boleslav - HC Vagnerplast Kladno 4:2 (2:0, 2:2, 0:0). Branky a nahrávky: 7. Tvrdík (Pabiška), 15. Boháč (Mikuš), 23. Matějovský
(Štefanka, Lehikoinen), 40. Divíšek (Boháč) - 30. Kalla, 33. J. Drtina (Bicek). Rozhodčí: Hrubý, Souček - Prchal, Kis. Vyloučení: 4:5, navíc Dudáš
(Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 3450.

Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Marušák, Dudáš, Macháček, Benda, od 21. navíc Lehikoinen - Nouza, Divíšek, Boháč - D. Vrbata, Plodek, Demel - Bahenský, Štefanka, Matějovský - Gajovský, Tvrdík, Pabiška - Loskot. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.

Kladno: Falter (23. Cikánek) - J. Nedvěd, J. Drtina, Kameš, Mrázek, L. Procházka, Piskáček, Šmach - Bicek, Patera, Kuchler - Látal, Kalla, Bílek - Valský, Hašek, Bělohlav - Smoleňák, Stieler, Eberle. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

Druhý výsledek: HC Kometa Brno – HC Sparta Praha 4:1 (1:0, 1:0, 2:1).

Tabulka:

11. HC Kometa Brno 54 21 5 1 27 139:148 74
12. HC Sparta Praha 54 14 7 3 30 120:149 59
13. BK Mladá Boleslav 54 15 4 5 30 128:165 36
14. HC Vagnerplast Kladno 54 10 3 6 35 110:180 36

Poznámka: Mladé Boleslavi bylo odečteno 22 a Kladnu 6 bodů za neoprávněný start hráčů.

27.2.2011

Auto se i s popeláři zřítilo z desetimetrového srázu.

U Libušína se zřítil popelářský vůz ze srázu, dva lidé jsou zraněni

V Kladně Dubí se srazil ford motorku

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Lhota nemá dost. Přivedla i Romana Bednáře!

Lhota – „Posila jako hrom, už to mohu potvrdit. Těšíme se na něj,“ řekl kouč fotbalistů Lhoty Zdeněk Kudela, jehož tým loví na startu nového ročníku krajského přeboru posilu za posilou. O kom tentokrát mluvil? O Romanu Bednářovi!

Ve Zvoleněvsi havarovala řidička, její auto skončilo v poli

Zvoleněves - /FOTOGALERIE/ Při projíždění obce Zvoleněves nezvládla v neděli v podvečer mladá šoférka řízení a se svou červenou Škodou Felicií vjela do příkopu, kde se auto převrátilo přes střechu a skončilo na kolech v bramborovém poli. Informaci o nehodě potvrdil Kladenskému deníku policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

OBRAZEM: Na vodárně zněla tvrdá muzika

Stochov - Zhruba dvě stě fanoušků opravdu tvrdé muziky si nenechalo ujít sobotní Vodárnafest. Na pódiu se vystřídaly harcorové a punkové kapely Satisfucktion, pořádající domácí E.O.S., dále Projekt Parabelum, Senzorshit, Meresiew, Emphatic a Stuck in Mind.