Zase neškodní vepředu, takhle předkolo neuhrají

Mladá Boleslav - Pošesté v sezoně rozhodl zápas extraligových hokejistů Kladna jediný gól. V Mladé Boleslavi je to ale moc mrzelo, protože si nevezou z kluziště nejhoršího celku soutěže ani bod. Duel rozhodl sedm minut před koncem bývalý kladenský hráč Milan Mikulík.Kladno nedalo Boleslavi už podruhé za sebou ani gól, naposledy se do její sítě trefilo ve druhé čtvrtině extraligy, kdy Piskáček skóroval v závěru druhého dějství na 6:1 (nakonec Kladno vyhrálo 6:4).

1.2.2012 14

Tomáš Jiránek (uprostřed) z Mladé Boleslavi a Michal Pavlů (vpravo), Jan Piskáček a brankář Jan Chábera, všichni tři z Kladna. Foto: (ČTK/Petrášek Radek)

První část zalila kladenská krev. Skutečně, nejzajímavější okamžiky se zrodily po zákrocích boleslavských hráčů Čutty a Bahenského na hostující borce Hovorku s Hluchým. Zatímco Čutta, jenž moc skloněného Hovorku narazil na hranu mantinelu, vyvázl bez trestu, Bahenský dostal v závěru jinak dost hluché třetiny pětiminutový trest (plus do konce utkání) za zákrok na Hluchého.

Nejprve ho trefil pěkně a čistě, ale vzápětí už bez puku a ještě rozhozeného. Trest by tak asi správný, byť o tom domácí forvard Andrej Podkonický v první přestávce v rozhovoru pro Novu sport zapochyboval.

Hned v úvodu dějství měl být Bahenského zkrat potrestán, když Tomas fauloval Lepina a Kladno dostalo celé dvě minuty výhody pět na tři. Přepychovou nabídkou ale pohrdlo, přesilovku hrálo bez nápadu i kvalitní střelby a bojující domácí se ubránili. Byl tojeden z rozhodujících momentů utkání.„Tu přesilovku jsme sehráli absolutně trestuhodně,“ mračil se kouč Kladna Zdeněk Vojta.

Navíc se jeho svěřenci kvůli dvěma následným prohřeškům sami dostali do náporu, jenže v největší šanci vytěsnil Chábera ramenem ránu Podkonického na břevno. Teprve v závěru třetiny Rytíři trochu procitli, ale na překonání Hübla to bylo moc málo.

Rytíři si koledovali i v úvodu třetího dějství. Jejich rozehrávka byla často tak mizerná, až se v úvodu dějství dostali před Cháberu tři boleslavští hráči, brankář ale neskutečně vyčapal betonem Pabišku.

Chábera byl hrdinou i v 51. minutě. Po další hrubce v rozehře hasil požáf Látal faulem na Tomase, sudí nekompromisně nařídil trestné střílení, ale brankář s Poldinkou na masce mu mlapačkou nedal šanci.

Udržel tak naději Rytířů, kteří ji ale v jediné nadějné akci ve vedení nepřetavili, byť dorážka Dragouna do odkryté brány po gólu doslova volala.

Vojtův celek trápí problémy první formace při bránění elitních řad soupeřů. To rozhodlo i v Boleslavi. Ztráta puku v útočné třetině, Balaštíkovo bleskové vysunutí Mikulíka a obrana Tomana – Posmyk neměla rychlost – přesná rána pod lapačku a gól. Rozhodující.

„Jarda Balaštík tam ulázal svoje kvality, skvěle mi to načasoval. Já chtěl pálit nad nad lapačku, ale šlo to nad beton. I to je super,“ usmíval se autor rozhodující trefy.

V závěrečné púower-play umocněné vyloučením Výborného za vyhození puku za hrazení byli sice Rytíři blízko vyrovnání, Hübl ale při závarech udržel na uzdě Bicka i Kallu a embéčko začalo slavit.

Boleslavké naděje na předkolo play-off nejsou nadále vysoké, ale Kladno si hodně pohoršilo a jestli opět nechce se středočeským rivalem zůstat v marastu play-out, bude muset brzy začít bodovat.

„Bohužel, venku vůbec nedáváme góly, vždyť v posledních třech zápasech na ledech soupeřů jsme na jeden gól brali tři body. Ale to nejde do nekonečna. V obraně hrajeme venku dobře, ale dopředu nejsme absolutně nebezpeční,“ hromoval kouč Zdeněk Vojta.

BK Mladá Boleslav – Rytíři Kladno 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 53. Mikulík (Balaštík, Hay). Rozhodčí: Fraňo, Minář – Horinek, Lhotský. Vyloučení: 2:4, navíc Bahenský (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 3380.

Mladá Boleslav: J. Hübl – Žabka, Čutta, Hay, Chaloupka, Mozík, Baldwin, Rýgl, Beňovič – Mikulík, D. Výborný, Tomas – Balaštík, Podkonický, Pabiška – Bahenský, Vrbata, Goertzen – Jiránek, Stieler, Demel. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.

Kladno: Chábera – Posmyk, J. Drtina, Lepine, Toman, L. Procházka, David Růžička, Pavlů, Piskáček – Bicek, Patera, Kuchler – Hovorka, Dragoun, Kalla – Valský, Lukáč, M. Látal – Bílek, Knotek, Hluchý. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

OBRAZEM: Veteránisté se společně rozloučili se sezónou

Kladno - Milovníci historických vozidel se sjeli za krásného slunečného počasí v kladenských Kročehlavech na parkovišti tamního autosalonu, aby se společně neformálně rozloučili s letošní veteránskou sezónou. Podobně jako pro motocykly je také pro auta staršího data výroby vhodné na vyjížďky ideální počasí.

OBRAZEM: Hubertovu jízdu pořádali poosmnácté

Drchkov - Tradiční Hubertovu jízdu uspořádalo Jezdecké centrum údolí Bakovského potoka v Drchkově. Takzvaný hon na lišku se konal letos už poosmnácté a sjelo se na něj 36 jezdců. Jelo se o tradiční šunku. Trasa vedla okolní přírodou. Na své si přišli i diváci, kteří soutěži přihlíželi ze zajištěného autobusu. Večerní koňský soud, kde se soudily prohřešky závodu a posezení s občerstvením se konaly v Královické hospůdce.

Stahl řešil neplánované pády na led, ale premiéru mezi Rytíři si pochval

Kladno – V juniorské extralize se jeho průměr obdržených branek blížáí téměř ke čtyřem, ale tam padá gólů víc. A že je David Stahl velkým brankářským talentem Kladna, to se ví už dlouho. Hokejista pocházející ze spíš fotbalové rodiny ze Slánska dostal velkou šanci v pondělním utkání v Kadani, kde poprvé nastoupil za Rytíře jako jednička. Pro devatenáctiletého mladíka to byla premiéra výborná, tým dovedl k výhře 3:2.

Mladíček Stahl dovedl Rytíře k těsné výhře v Kadani

Kadaň – U Kadaně je celkem jedno, v jakém rozpoložení se právě její hokejový tým nachází. Kladnu zatopí pod kotlem prakticky pokaždé, kdy si zamane. Nejinak tomu bylo v pondělním utkání WSM ligy, které ale nakonec Rytíři těsně 3:2 vyhráli. Podobně jako v prvním duelu sezony, teď ale rozhodl Jan Kloz přece jen dříve.