Favorit si ale opět pohrál s nervovou soustavou diváků a členů realizačního týmu. Nad předposledním celkem druholigové tabulky vedl ve 47. minutě už 3:0, Draci však během šesti minut vyrovnali, aby o naději na cenné body přišli až 55 vteřin před koncem!

„Aspoň na nás neulpí podezření, že jsme nechtěli vyhrát. Že jsme soupeři přepustili body. Jsem rád, že to takhle dopadlo," konstatoval trenér Jan Novotný, který byl ještě dlouho po utkání rozladěný.

„Hráli jsme celý zápas špatně, i když jsme vedli. Nebyl tam jediný hráč, který by vyčníval," posteskl si.

Nejhorší to bylo v přesilovkách. Bílinští třeba dostali dva pětiminutové tresty za sebou, jejich soupeř tudíž hrál ve druhé třetině deset minut proti čtyřem!

„Snad jsme ani nevystřelili na bránu," lamentoval Novotný a doplnil, že i v dlouhé výhodě dvou mužů to bylo stejné.

O další branky vítězů se postaral už v první minutě Krpata, pak svým teprve druhým gólem zvýšil v přesilovce Hlusička a na 3:0 upravil Kos, který se na svůj rovněž dvanáctý gól sezony také dlouho načekal.