Černošická smršť. Ze čtyřbrankového náskoku nebylo během chvíle nic

Střední Čechy – Ve znamení velkých obratů se neslo druhé kolo krajské hokejové ligy.

20.9.2016

PARÁDNÍ START do sezony mají hokejisté Poděbrad. Po domácí výhře zvítězili i na ledě PříbramiFoto: Foto: Ivo Procházka

Slánští Lvi ve druhé polovině utkání na ledě Jesenice otáčeli z 0:2 na 3:2. Na zpočátku nepříznivý vývoj odpověděli šňůrou čtyř gólů Benešovští v duelu s Velkými Popovicemi. Ještě větší smršť ovšem předvedly Černošice, které pěti góly v rozmezí necelých deseti minut závěrečné třetiny zvrátily čtyřgólový náskok Králova Dvora. Všechny vítězné celky se tak bez bodové ztráty udržely na čele tabulky.

Na opačném konci je naopak bez zisku trio Jesenice, Velké Popovice a Rakovník. Jeho utkání v Mělníku poznamenal moment z první třetiny, kdy Kounovský fauloval kolenem Literu. Rakovnický hokejista odešel s trestem na pět minut plus do konce utkání. Předsezonní posilu domácích z juniorky Sparty odvezla sanitka a od hokeje si kvůli nataženým kolenním vazům nejméně měsíc a půl odpočine.

Dva hráči se ve druhém kole blýskli hattrickem, k výhře 6:2 svým celkům shodně přispěli mělnický Vernek a benešovský Polesný.

KRAJSKÁ LIGA, 2. KOLO

Jesenice – Slaný 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Branky: 16. Novák, 29. R. Formánek – 38. Frolík, 55. Slánský, 55. Sekerka. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:2.

Mělník – Rakovník 6:2 (3:1, 0:1, 3:0)
Branky: 6., 42. a 53. Vernek, 13. Litera, 17. Příhoda, 43. Kašák – 13. Vyskočil, 31. Větrovec. Vyloučení: 7:5, navíc Fedymycz 10 min OT – Větrovec 10 min OT, Kounovský 5+DKU. Využití: 2:1.

Černošice – Králův Dvůr 5:4 (0:2, 0:1, 5:1)
Branky: 48. Antoš, 50. Suchý, 50. Veselý, 51. Staněk, 56. Vyštajn – 8. Löffelmann, 16. Křesťan, 28. Verner, 44. Šnaidauf. Vyloučení: 4:4. Bez využití.

Benešov – V. Popovice 6:2 (0:0, 2:1, 4:1)
Branky: 30., 45. a 60. Polesný, 36. Babický, 49. Holánek, 60. Starec – 22. Culka, 53. Braniš. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1.

Příbram – M. Boleslav 2:3 SN (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0)
Branky: 25. Šír, 59. Hlaváč – 40. Rovný, 46. Protivný + rozh. nájezd.

Vlašim – Žabonosy 5:4 (1:0, 3:3, 1:1)
Branky: 7. a 24. Cerk, 25. Jaeger, 34. Slanina, 48. Kucharčík – 24. Paroubek, 28. Honz, 38. Barták, 45. Běňovský.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ

2. kolo: Hvězda Kladno – Božetice 6:0, Kralupy n. V. – Sedlčany 5:4 SN, Neratovice – K. Hora 2:4, Žilina – Hořovice 7:4, Sp. Příbram – Poděbrady 4:6, Zlonice – Čáslav 5:9.

Pořadí: 1. Poděbrady 6, 2. K. Hora 5, 3. Čáslav 4, 4. Hvězda Kladno 3, 5. Neratovice 3, 6. Žilina 3, 7. Božetice 3, 8. Kralupy n. V. 2, 9. Sp. Příbram 2, 10. Sedlčany 1, 11. Zlonice 1, 12. Žebrák 0, 13. Hořovice 0.

Autor: Luboš Kurzweil

20.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Ilustrační snímek výměna pneu.

S přezutím auta nemá smysl čekat

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

OBRAZEM: Veteránisté se společně rozloučili se sezónou

Kladno - Milovníci historických vozidel se sjeli za krásného slunečného počasí v kladenských Kročehlavech na parkovišti tamního autosalonu, aby se společně neformálně rozloučili s letošní veteránskou sezónou. Podobně jako pro motocykly je také pro auta staršího data výroby vhodné na vyjížďky ideální počasí.

OBRAZEM: Hubertovu jízdu pořádali poosmnácté

Drchkov - Tradiční Hubertovu jízdu uspořádalo Jezdecké centrum údolí Bakovského potoka v Drchkově. Takzvaný hon na lišku se konal letos už poosmnácté a sjelo se na něj 36 jezdců. Jelo se o tradiční šunku. Trasa vedla okolní přírodou. Na své si přišli i diváci, kteří soutěži přihlíželi ze zajištěného autobusu. Večerní koňský soud, kde se soudily prohřešky závodu a posezení s občerstvením se konaly v Královické hospůdce.

Stahl řešil neplánované pády na led, ale premiéru mezi Rytíři si pochval

Kladno – V juniorské extralize se jeho průměr obdržených branek blížáí téměř ke čtyřem, ale tam padá gólů víc. A že je David Stahl velkým brankářským talentem Kladna, to se ví už dlouho. Hokejista pocházející ze spíš fotbalové rodiny ze Slánska dostal velkou šanci v pondělním utkání v Kadani, kde poprvé nastoupil za Rytíře jako jednička. Pro devatenáctiletého mladíka to byla premiéra výborná, tým dovedl k výhře 3:2.