Moc ale nescházelo a hosté si před tisícovkou diváků zaznamenali na pažbu šestý zářez. Na severu Čech totiž vedli po dvou třetinách 3:1. Třetí trefu zaznamenal Bezouška a byla to zároveň stá řisutská v soutěži! "Určitě ho to bude něco stát," se smíchem prohlásil trenér hostů Eduard Novák.

Bezouškův jubilejní gól ale byl z kategorie kuriózních. Nový brankář domácích Nedvídek totiž při rozehrání puku zlomil hokejku a pro atakujícího útočníka nebyl problém skórovat.

Na začátku třetí třetiny domácí vstali z mrtvých a vydatně do oživovacího procesu zasáhli hosté, kteří se nevídanou první pomocí postarali o další kuriozitu. Během vyloučení českolipského hráče totiž dvakrát během jednoho střídání inkasovali! "Byly to strašné hrubky," povzdechl si řisutský kormidelník.

V nájezdech vzplály na řisutské střídačce emoce po druhé brance v jejich síti. Schwamberger, jenž po prvním nájezdu vystřídal Nováka, totiž skončil v bráně i s pukem. „Rozhodčí tvrdil, že kotouč byl za čárou dřív. My to ale viděli jinak,“ láteřil Novák.

Podle něj mají domácí silný tým, minimálně z třetiny obměněný oproti prvnímu vzájemnému utkání. "I my jsme ale podali solidní výkon a kdyby Kos nebo Landa využili za stavu tři tři své šance, nemuseli jsme prohrát," dodal Novák.

HC Predators Česká Lípa - HC Řisuty 4:3 sn (0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)

Branky a náhrávky: 23. Plichta (Cafourek), 44. Šesták (Formánek), 45. Oliverius, rozhodující nájezd Oliverius – 19. Kos (Wolf), 30. Mádl (Sedláček), 40. Bezouška. Vyloučení: 6:9, využití: 0:1, v oslabení: 2:0. Diváci: 1000. Rozhodčí: Stolín – Daněk, Prokop.

Česká Lípa: Nedvídek – Petrmichl, Svoboda, Cafourek, Formánek, Mrkvička, Hobza – Šesták, Oliverius, Šulc J., Varga, Preussler, Nekvinda, Peřina, Plichta, Hudíček, Musil.

Řisuty: Novák – Sedláček Mádl, Čermák, Aschenbrenner, Čížek, Fiala – Krégl, Gardoň, Landa – Bezouška, Kos, Wolf – Lapáček, Suchý, Hoffmann.