Kladno (v bílém) doma na Plzeň vůbec nestačilo.
2:8. Hořké kapky Kladnu ordinovala Plzeň

Ve Varech rozhodla první třetina, kdy Zikmund nedal trestné střílení, naopak na druhé straně ex-kladenský Knotek hezkou akci proměnil. Vary poté využily přesilovku pět na tři a pokračující klasickou výhodu. Hra Rytířů se rozsypala a zlepšila se až od druhé části. Gól dal O´Donnell, stejný hráč v poslední třetině zahodil další trestné střílení.

„Rozhodla první třetina. Udělali jsme jednu hrubou chybu a potom hráli tři oslabení. Dostali jsme čtyři góly a bylo po zápase. Domácí dali z pěti šancí čtyři a my zase vůbec nic neproměnili. Dělali jsme zbytečné chyby a nechali se vylučovat. Proto měl zápas jasný průběh a proto je takový výsledek. “ mrzelo trenéra Kladna Jindřicha Lidického, kterýí poprvé v kariéře dal možnost dorostenci Haškovi. Vedl si dobře, nebyl ani u jednoho inkasovaného gólu.

Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 7:1 (5:0, 2:1, 0:0).

Branky a nahrávky: 9. Knotek, 13. Beránek (Graňák), 13. Skuhravý (Eminger, Graňák), 17. Rachůnek (Gríger, Stříteský), 20. Stříteský (Flek), 22. Koblasa, 37. Raška (Koblasa, Eminger) – 28. O’Donnell (Strnad, Hajný). Rozhodčí: Lacina, Micka – Gerát, Hynek. Vyloučení: 7:8. Využití: 4:1. Diváci: 2810.

Karlovy Vary: Novotný – Stříteský, Šenkeřík, Kubka, Graňák, Eminger, Šafář, Rulík – Flek, Gríger, Rachůnek – Beránek, Raška, Koblasa – Kohout, Knotek, Mikúš – Vondráček, Skuhravý, Hlava – Gorčík.

Kladno: Brízgala (14. – 16. a 20. Cikánek) – Austin, Nash, Romančík, Kehar, Zelingr, Smetana, Ticháček – Jágr, Stach, O’Donnell – Redlich, Machač, Strnad – Hajný, Zikmund, Š. Bláha – Kružík, Hašek, Bernat.

Rudolf Muzika, Jan Šejhl

Utkání se neslo v duchu oslav postupu Rytířů do extraligy... //  Rytíři Kladno – Piráti Chomutov 1:2 pp, Chance liga, 21. 4. 2019