Obrat je dokonán, dorost jde dál. Doskočil byl u všech pěti gólů!

Kladno - Hokejoví dorostenci HC Geus okna Kladno si přece jen zahrají čtvrtfinále play-off extraligy. Nakonec totiž zvládli úlohu favorita a doma ve víkendových zápasech otočili stav série s Opavou na 2:1. V neděli byla jejich výhra mnohem víc vydřená než v sobotu. Ve čtvrtfinále se Kladno utká s pražskou Slavií.

1.3.2009

Kladno - České Budějovice 0:3 (dorost)Foto: Bohumil Kučera

HC Geus okna Kladno - Slezan Opava 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Hrdina zápasu Doskočil otevřel skóre ve 13. minutě, ale sobotní scénář se neopakoval. Slezané totiž bleskově vyrovnali a ještě do přestávky dali Piskořem druhý gól. Důležitá byla 27. minuta, kdy domácí nalil zpět do žil částečný klid vyrovnáním Stach, jemuž asistoval Doskočil. A ten neměl dost. Za pět minut poslal Kladno do vedení a v páté minutě poslední části své barvy uklidnil završeným hattrickem, jímž upravil na 4:2. Poslední slovo měl pak Sekáč, ovšem i na jeho zásahu se Doskočil podílel.

Branky: 13. Doskočil (Doudera, Sekáč), 27. Stach (Doskočil), 32. Doskočil (Sekáč), 45. Doskočil (Stach, Doudera), 59. Sekáč (Doskočil, Butor) -14. Stloukal (Vaněk), 18. Piskoř (Trčka, P.Novák).

Konečný stav série: 2:1.

Čtvrtfinálě play-off: 1. Vítkovice - 12. Pardubice (7:1, 5:3), 2. Liberec - 10. České Budějovice (3:1, 2:3 pp), 3. Sparta - 9. Třinec (6:1, 3:1), 4. Kladno - 6. Slavia (2:3, 3:1).

1.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Devětadvacátý ročník Jízdy veteránů do vrchu Knovíz.
66

OBRAZEM: Jízdě do vrchu vévodila letos bugatka

Trenér juniorky FK Teplice Stanislav Hejkal

Hejkal zažil, co znamená fenomén Sparta

OBRAZEM: Ve Velké Dobré opět teklo pivo proudem

Velká Dobrá – Šestý ročník oblíbených Středočeských pivních slavností je minulostí. Areál letiště ve Velké Dobré tradičně navštívily davy lidí a pivo teklo proudem, nouze nebyla ani o dobré jídlo a zábavu.

OBRAZEM: Diváci viděli strhující výkony

Beroun – V sobotu se po roce opět uskutečnil v pořadí již osmý ročník závodu světového poháru Grand Prix ve skateboardingu. Nádherné slunečné počasí a neskutečné výkony všech závodníků, vždyť do Berouna přijela Evropská špička a účastníci X-Games, přilákalo do skate parku několik tisíc návštěvníků. Mimořádnou událostí byla návštěva ministrů zahraničních věcí České republiky Luboše Zaorálka a Německa Sigmara Gabriela, který je v České republice na oficiální návštěvě. Velkou zásluhu, že se závod s účastí skateboardistů celého světa v Berouně koná, má Tomáš Vintr, který se na domácí trati také závodu zúčastnil.

Na Kladensku utonul muž, záchranářům už se ho nepodařilo oživit

Doksy - V sobotu dopoledne zazvonil na tísňovou linku telefon, že v Doksích na Kladensku nalezli tři svědci v rybníku tonoucího muže, který zde byl na rybách.

Volkswagen Golf srazil v Kladně muže, řidič od nehody ujel

Kladno – V Kladně-Kročehlavech se stala v sobotu hodinu před půlnocí vážná nehoda. Chodec, který podle svědků vrávoral ztemnělou Pražskou ulicí, vstoupil údajně sám do vozovky pod kola projíždějícího osobáku. Jak potvrdil mluvčí středočeských policistů Jakub Vinčálek, nehoda se stala mimo přechod pro chodce.