Obrat je dokonán, dorost jde dál. Doskočil byl u všech pěti gólů!

Kladno - Hokejoví dorostenci HC Geus okna Kladno si přece jen zahrají čtvrtfinále play-off extraligy. Nakonec totiž zvládli úlohu favorita a doma ve víkendových zápasech otočili stav série s Opavou na 2:1. V neděli byla jejich výhra mnohem víc vydřená než v sobotu. Ve čtvrtfinále se Kladno utká s pražskou Slavií.

1.3.2009

Kladno - České Budějovice 0:3 (dorost)Foto: Bohumil Kučera

HC Geus okna Kladno - Slezan Opava 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Hrdina zápasu Doskočil otevřel skóre ve 13. minutě, ale sobotní scénář se neopakoval. Slezané totiž bleskově vyrovnali a ještě do přestávky dali Piskořem druhý gól. Důležitá byla 27. minuta, kdy domácí nalil zpět do žil částečný klid vyrovnáním Stach, jemuž asistoval Doskočil. A ten neměl dost. Za pět minut poslal Kladno do vedení a v páté minutě poslední části své barvy uklidnil završeným hattrickem, jímž upravil na 4:2. Poslední slovo měl pak Sekáč, ovšem i na jeho zásahu se Doskočil podílel.

Branky: 13. Doskočil (Doudera, Sekáč), 27. Stach (Doskočil), 32. Doskočil (Sekáč), 45. Doskočil (Stach, Doudera), 59. Sekáč (Doskočil, Butor) -14. Stloukal (Vaněk), 18. Piskoř (Trčka, P.Novák).

Konečný stav série: 2:1.

Čtvrtfinálě play-off: 1. Vítkovice - 12. Pardubice (7:1, 5:3), 2. Liberec - 10. České Budějovice (3:1, 2:3 pp), 3. Sparta - 9. Třinec (6:1, 3:1), 4. Kladno - 6. Slavia (2:3, 3:1).

1.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Muž přistihl zloděje při krádeži. Policie díky tomu výtečníka hned dopadla

Chrám sv. Barbory v Kutné Hoře.

Středočeské památky jsou připraveny, někde je dražší vstupné

Netradiční vlak zahajuje svou čtvrtou sezonu

Kladensko - Již do své čtvrté sezony vyjede v sobotu oblíbený Cyklohráček. Tento rodinný výletní vlak bude každou sobotu, neděli a také o svátcích projíždět trať z Prahy kolem Okoře až do Slaného.

Ceny pohonných hmot ve středních Čechách mírně klesly

Praha 23. března (ČTK) - Ceny pohonných hmot ve středních Čechách v uplynulém týdnu mírně klesly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stojí průměrně 31,23 koruny, což je o 12 haléřů méně než před týdnem.

Kluby turistů nutně potřebují mladou krev

Střední Čechy - „To se dáte po červené a pak se napojíte na žlutou." Připomíná vám to přípravu na turistický výšlap? Je to tak. Se začátkem jara je možné zahlédnout členy Klubu českých turistů (KČT), značkařů turistických cest, jak obnovují nebo doplňují značení na sloupech, stromech či dopravních značkách.

Návštěvníci vodáren se stali hledači pokladů

Kladno - Na patnáct set zájemců navštívilo, i přes nepříznivé počasí, včerejší Den otevřených dveří Středočeských vodáren, který se konal na Světový den vody.