Hostům se stala osudná první třetina, hlavně krátká pasáž mezi 14. a 15. minutou, kdy během 82 vteřin dvakrát inasovali. Náskok pak honili už marně, nedosáhli ani na jediný bod.

„Tohoto vítězství si nesmírně vážíme. Narazili jsme na fantastického soupeře, který nás častokrát dokázal zavřít v naší třetině, kde nás přebrusloval, o to více pak těší, že jsme tento zápas zvládli," prozradil úvodem šumperský trenér Radek Kučera.

Karel Plášek trápil Kladno už v extralize, hlavně v dresu Znojma. Teď dohrává v Šumperku a pořád má prudkou ránu. Tvrdým golfákem z křídla propálil ve 14. minutě mladíka Vladaře, který nastoupil podruhé v řadě do kladenské brány. A za chvíli bylo ještě hůř, protože chybující defenziva Rytířů propustila mezi kruhy Haase a ten také volil bombu - 2:0.

Kladno v prvním dějství odehrálo slušně jen přesilovou hru, ale skórovat se mu povedlo až na začátku dějství druhého, kdy si obránce Chalupa najel odvážně až k tyči a doklepl nahození Havlíčka.

Naděje na srovnání drželi Středočeši do  35. minuty, kdy jejich zatažený blok prostřelil nejproduktivnější hráč soutěže Moskal, Vladař jeho ránu vyrazil jen k neobsazenému Žálčikovi a ten vrátil Šumperku dvoubrankové vedení.

V poslední třetině se Kladno sápalo po gólu naděje a dočkalo se ho šest minut před koncem. Po bombě Koláříka z úhlu se před brankou dobře zorientoval Tenkrát a odstartoval velký nápor hostů. Brankář Koutský ale odolal i při prudkých střelách Petra Tenkráta a udržel pro svůj tým tři body.

Kladno nemá nic a čeká ho sobotní duel v Chomutově. Se středečním soupeřem z Šumperku si zahraje 12. listopadu a bude to zápas slavnostní, Rytíři budou hrát poprvé doma.

„Třetí třetinu jsme po taktické stránce perfektně zvládli. Soupeře jsme nakonec předčili větší bojovností, dobře jsme dohrávali souboje jeden na jednoho, dařilo se nám protivníkovi odebírat kotouče, oni pak museli mnohdy jen nahazovat puky ze středního pásma, prakticky jsme je v této části hry k ničemu nepouštěli," doplnil Radek Kučera.

„Dnes jsme v prvních třiceti minutách nepodali příliš zodpovědný výkon. Byli jsme slabí v produktivitě, ale hlavně jsme nepodali kolektivní výkon. Herní morálka byla slabá, domácí naopak urputně bránili, vedli o dvě branky, o kterých si nemyslím, že byly šťastné, hezké střely ze střední vzdálenosti. Často se hráči bavíme o tom, že první liga není vůbec snadná soutěž, hráči nás ubezpečují, že si to uvědomují, ale dnešní výkon tomu moc nenasvědčoval," okomentoval duel kladenský kouč Jiří Čelanský.

Salith Šumperk - Rytíři Kladno 3:2 (2:0, 1:1, 0:1). Branky a nahrávky: 14. Plášek (Vávra), 15. Haas (Velecký, Holík), 35. Žálčík (Moskal, Gewiese) – 22. Chalupa (Havlíček, Pitule), 54. Tenkrá (Havlíček, Kolářík). Vyloučení: 5:7. Využítí: 1:0. Střely na branku: 26:33. Nejlepší hráči zápasu: Vrdlovec – Havlíček. Rozhodčí: Šutara – Svoboda, Hanzlík. Diváci: 1580.

Šumperk: Koutský – Holík, Drtil, Gewiese, Sedlák, Starý, Novotný, Slavík – Velecký, Berger, Haas – Žálčík, Moskal, Staněk – Vávra, Plášek, Brunec – Vrdlovec, Vachutka, Kužílek.

Kladno: Vladař – Růžička, Kolářík, Kehar, Bunda, Chalupa, Kania, Zajíc – Hořava, Dalecký, Rudovský – Tenkrát, Melka, Eberle – Redlich, Pitule, Havlíček – Lukáč, Strnad.

První hokejová liga – 11. kolo:

České Budějovice – Chomutov 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0), Jihlava – Benátky nad Jizerou 4:0 (0:0, 3:0, 1:0), Třebíč – Most 5:1 (4:1, 0:0, 1:0), Havlíčkův Brod – Kadaň 1:3 (0:0, 0:2, 1:1), Litoměřice – Ústí nad Labem 5:1 (2:1, 2:0, 1:0), Prostějov – Havířov 2:4 (0:0, 1:1, 1:3), Šumperk – Kladno 3:2 (2:0, 1:1, 0:1).