Třinec – Byl to zvláštní zápas. Kladenská hokejová letka v něm dlouho ztuha narážela na odpor třineckých bombardérů a prohrávala už 1:4. Nakonec ale bitva ve Slezsku tak vítěze neměla, Rytíři dvěma trefami duel hodně zdramatizovali a několikrát sahali po vyrovnání. Nakonec ale Oceláři svůj náskok ztuha uhájili.

13.11.2012

Třinec - Kladno 4:3. S domácím Hrabalem se pasoval Ivan Majeský.Foto: Pavel Sonnek

Rytířům se před reprezentační pauzou dařilo, ale po  ní nastoupili kouzla zbaveni, nutno říci ze bez čtyř hráčů stabilní sestavy – beků Černoška, Mocka a Macholdy (zajímavé je, že všichni shodně přišli před sezonou) a Valského.

V úvodu je ale naladil skvěle Jágr. Největší hvězda českého hokeje, která naplnila i třineckou Werk arénu, projela už v 4. minutě při signalizovaném trestu celé hřiště a parádní akci proměnila ve vedoucí branku.

Jenže domácí další Jágrova trefa aspirující na gól roku nepřidusila ani trochu. Jejich největší hvězda Růžička jakoby ani nebyla po zranění a ve 12. minutě vyrovnala.

Oceláři ovládli ledovou plochu a dokonce první části i skóre, když se po Plekancově námazu trefil pěkně Květoň. Krásně se potvrdilo rčení, že i mistr tesař se někdy utne.

Kladno se probralo až po změně stran, začalo si vytvářet šance, ale ani domácí nepolevovali, a tak se zapotili oba gólmani – Hamerlík i Chábera. Ten hostující však opět dvakrát inkasoval, nejprve znovu od Květoně a poté ještě od Varadi.

Stav 4:1 po druhé pauze se mohl zdát jako uklidňující, jenže Třinec se brzy přesvědčil, že vyhráno nemá. Dragoun během dvou minut dvakrát nahradil kladenské hvězdy a rázem bylo oč hrát.

Kladno doslova bušilo na branku Hamerlíka, ten ale chytal báječně  a navíc měl i štěstí, třeba při Plekancově dorážce do tyčky. Rytířům pak nevyšla ani závěrečná power-play, a tak odjedou ze Slezska s prázdnou.

Hlasy trenérů po utkání:

Josef Turek (Třinec): „Nerozehráli jsme utkání dobře. Vzadu jsme trošku ustupovali a dostali branku. Pak jsme se ale naštěstí vzchopili a otočili na 2:1. Pořád jsme si říkali, že hru nemůžeme otevřít. Podařilo se nám ještě odskočit na 4:1. Do třetí třetiny jsme počítali s obrovským tlakem Kladna, ale řekli jsme si, že hru nebudeme úplně zavírat. Kladno se přiblížilo na jeden gól, ale přestáli jsme klíčovou přesilovku Kladna, kdy nás podržel výborně chytající Hamerlík. Moc si toho ceníme, že jsme porazili takový tým jako Kladno."

Petr Tatíček (Kladno): „Začali jsme docela dobře a šli jsme do vedení. Ale pak jsme hráli zbytečně ustrašeně a soupeř zaslouženě otočil. Ve druhé třetině jsme se rozjeli, byli jsme důraznější a vyrovnali jsme hru. Paradoxně jsme ji 0:2 prohráli, protože jsme zklamali v koncovce. Myslím, že ve třetí třetině jsme soupeře výrazně přehráli a přestříleli, ale v závěru jsme neměli štěstí. Bod jsme si dnes zasloužili."

HC Oceláři Třinec – Rytíři Kladno 4:3 (2:1, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. M. Růžička (Peterek, Galvas), 17. D. Květoň, 29. D. Květoň (Polanský, Zagrapan), 35. Varaďa (M. Růžička, Zíb) – 4. Jágr (Židlický), 46. Dragoun (Kuchler), 48. Dragoun (Kuchler, Majeský). Rozhodčí: Blecha, Husička – Bryška, Novák. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Třinec: Hamerlík – Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Klesla, Ovčačík – M. Růžička, Bonk, Varaďa – Zagrapan, Peterek, D. Květoň – Orsava, Polanský, Rákos – Adamský, od 26. do 27. navíc Klimenta. Trenéři: Turek a Janků.

Kladno: Chábera – Židlický, Kameš, Majeský, D. Růžička, L. Procházka, Piskáček – Jágr, Plekanec, Tlustý – Bicek, Patera, Hlaváč – Kuchejda, Dragoun, Kuchler – Eberle, Melka, Lukáč. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

13.11.2012 VSTUP DO DISKUSE

Sokol Hostouň - SIGI Team 6:6, exhibice / Hostouň slaví 90 let od založení fotbalu a 110 let od založení Sokola
89

V Hostouni fotbal bavil

Vinotéka. Ilustrační foto.

Letní vinohraní v kině Sokol bude rozlučkou před prázdninami

Rytíře povedou Hořava s Paterou, posílí je Kopřiva

Kladno – Kladenští hokejoví trenéři, to byla dosud tak trochu paní Columbová. Nikdo je ve funkcích oficiálně nepotvrdil, přesto všichni věděli, že Rytíře připravuje na novou sezonu Miloslav Hořava a Pavel Patera. Od pondělka je jasno, vedení klubu ústy Jaromíra Jágra st. potvrdilo právě tuhle dvojici oficiálně. A přidalo jméno nejčerstvější posily – brankáře Miroslava Kopřivy.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

OBRAZEM: Děti absolvovaly Desetiboj mladého strážníka již popáté

Kladno /FOTOGALERIE/- Již pátý ročník soutěže Desetiboj mladého strážníka pořádané pro žáky pátých tříd základních škol kladenskou městskou policií se konal v Kladně. Finále soutěže se zúčastnilo hned čtrnáct dvoučlenných smíšených družstev, která musela co nejlépe zvládnout desatero disciplín. Na soutěžící čekaly výzvy v podobě skoku do dálky, jízdy zručnosti na kole, slalomu v neprůstřelné vestě či zásahové přilbě nebo hodů míčky na cíl.

Při závodech nabouralo ferarri do zastávky

Knovíz /FOTOGALERIE/ - Už podevětadvacáté viděli v sobotu diváci více než stovku automobilových veteránů při legendární jízdě do vrchu Knovíz Olšany. Povolena je při závodu rychlost do padesáti kilometrů za hodinu, ale někteří jezdci ji překračují. Letos se patrně kvůli tomu stala poprvé při akci nehoda.