Byly to pořádné nervy pro oba celky. Obecnice dorazila na kladenský zimní stadion posílena nejen domácí výhrou, ale také kotlíkem fanoušků, kteří se starali o slušnou atmosféru.

Hostům to však nepomohlo, od začátku utkání byli o krok pozadu.

Po dvou třetinách svítilo na ukazateli skóre 8:1 pro domácí a soupeři navrhli, aby se třetí dějství už ani nehrálo. Tak jako tak bylo jasné, že rozhodnout až nájezdy. Borci Kladna návrh nepřijali, chtěli si zahrát. Místo toho dostali tři góly a navíc…

Bohužel na ledě se děly věci, které ke sportu patří, ale ne každý je vidí rád. Několik ostrých strkanic a následných urážek doprovodil faul kolenem na domácího rozjetého Ogurčáka.

Český hokejbalový reprezentant naštěstí střet přežil bez úhony a vrátil se na led. „Ostřilo se to zbytečně. A já musel klukům vynadat, protože ve třetí třetině přestali hrát,“ hartusil kladenský trenér František Dykast.

Syn boxerského mistra Evropy z předválečných let měl ale nakonec přece jen důvod k radosti. Nájezdy začaly pro obě strany neúspěšným pokusem, ale poté se trefil domácí Štechmiler. Na jeho trefu ještěHochmann odpověděl, ale pak se rozjel kanonýr HC Důl Karas a ruským blafákem, tedy golfovým úderem zblízka, doslova propasíroval kotouč za záda obecnického brankáře.

Jeho protějšek Kymlička vzápětí zlikvidoval poslední pokus a odstartoval kladenskou radost.

První zápasy semifinále jsou na programu už o nadcházejícím víkendu. Žebrák se vydá na led Kladna (ne 13.30) a Černošice B přivítají Solopisky. Skupina A tak má mezi posledními čtyřmi tři zástupce.

Důl Kladno – Obecnice 8:4 (4:1, 4:0, 0:3), sn. 2:1. Branky: Štechmiler (Zavázal), Ogurčák (Chýský), Karas (Hoffman), Štechmiler, Karas (Kymlička), Koubek (Štechmiler), Karas (Chýský), Štechmiler (Chýský) – Hochmann (T. Střeska), Hochmann (Kubják), Veselý (Procházka), Havlíček. Rozhodčí: Řešátko. Vyloučení: 6:5 + Obecnice 10 min OT. První zápas: 1:4, postupuje Kladno. Sam. nájezdy: Štechmiler, Karas – Hochmann.