Důl svého soka v první třetině přestřílel 20:6, přesto ji prohrál 1:3. „Šance neproměňovali ani naši nejlepší střelci,“ povzdechl si kouč František Dykast, kterého nejvíc naštvalo, že jeho tým čtyři z pěti gólů obdržel v oslabení.

„Byly jako přes kopírák. Obránci se nechají natáhnout do kouta a u tyče sám jako šafář stojící útočník lehce skóruje,“ konstatoval Dykast.

Po snížení na 3:2 hráčům vštěpoval, aby hráli čistě. „Ono to ale nešlo. Černošice mají hráče do pětadvaceti let, zatímco my nad. Kluci si museli pomáhat holemi,“ poznamenal Dykast a uznal, že soupeř má řadu šikovných hokejistů.

Třeba Šalamoun jim dal tři branky včetně rozhodující. „Bod bych bral, tahle jsem zklamaný,“ přiznal kouč Dolu.

Lány začaly s Mníškem se zpožděním, nejprve nebyli rozhodčí, pak nešla časomíra. To se promítlo do první třetiny. Ve druhé se Lány rozstřílely a ve třetí kouče Františka Hamouze zklamaly. „Začali jsme sólovat a třetinu prohráli,“ uvedl.

Černošice – Důl Kladno 5:4 (3:1, 1:2, 1:1). Branky: Šalamoun 3, Skácel, Bažant – Karas, Štechmiler, Hoffmann, Chýský.

Mníšek – Lány 3:12 (0:3, 3:7, 3:2). Branky: Šafránek 4, Hamouz 2, Slapnička, Bergman, Kuna, Rebeka, Husák, Slánička. ⋌