Lídr vyběhl s Dolem v přesilovkách

Kladensko – Dva týmy z Kladenska zasáhly o víkendu do bojů meziokresního přeboru. Důl Kladno těsně podlehl na ledě lídra z Černošic a Lány se snadno vypořádaly s posledním Mníškem. Žilina měla volno a toužebně čekala, jak skončí zápas v Černošicích. V případě výhry Dolu by se totiž stejně jako Kladeňáci bodově dotáhla na první pozici.

26.1.2012 3

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Sonnek

Důl svého soka v první třetině přestřílel 20:6, přesto ji prohrál 1:3. „Šance neproměňovali ani naši nejlepší střelci,“ povzdechl si kouč František Dykast, kterého nejvíc naštvalo, že jeho tým čtyři z pěti gólů obdržel v oslabení.

„Byly jako přes kopírák. Obránci se nechají natáhnout do kouta a u tyče sám jako šafář stojící útočník lehce skóruje,“ konstatoval Dykast.

Po snížení na 3:2 hráčům vštěpoval, aby hráli čistě. „Ono to ale nešlo. Černošice mají hráče do pětadvaceti let, zatímco my nad. Kluci si museli pomáhat holemi,“ poznamenal Dykast a uznal, že soupeř má řadu šikovných hokejistů.

Třeba Šalamoun jim dal tři branky včetně rozhodující. „Bod bych bral, tahle jsem zklamaný,“ přiznal kouč Dolu.

Lány začaly s Mníškem se zpožděním, nejprve nebyli rozhodčí, pak nešla časomíra. To se promítlo do první třetiny. Ve druhé se Lány rozstřílely a ve třetí kouče Františka Hamouze zklamaly. „Začali jsme sólovat a třetinu prohráli,“ uvedl.

Černošice – Důl Kladno 5:4 (3:1, 1:2, 1:1). Branky: Šalamoun 3, Skácel, Bažant – Karas, Štechmiler, Hoffmann, Chýský.

Mníšek – Lány 3:12 (0:3, 3:7, 3:2). Branky: Šafránek 4, Hamouz 2, Slapnička, Bergman, Kuna, Rebeka, Husák, Slánička. ⋌

26.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 3

Výroby pamětní desky se zhostil akademický sochař Zbyněk Fojtů.
5

OBRAZEM: V Lisovicích odhalí pamětní desku Jana Malypetra

Autogramiáda Rytířů Kladno na Sletišti v rámci dnů města. Petr Hořava

Divočina v poslední minutě, jinak nuda. Hráli jsme hrozně, řekl Hořava

K vrcholům turistické sezony bude patřit příjezd harleyářů

Střední Čechy – Jaký symbol by bylo ideální použít pro turistickou nabídku Středočeského kraje? Nemusí to být zrovna silueta Karlštejna, což by asi leckoho napadlo v prvním plánu. Možností se může nabízet víc. Což třeba jedinečná podoba chrámu svaté Barbory? Nebo snad stylizovaný skanzen? A pokud bychom chtěli být aktuální a připomenout si chystané akce k stému výročí ukončení první světové války a vzniku samostatného Československa, nabízelo by se i Konopiště – vždyť smrtí tamějšího pána v Sarajevu hrůzy Velké války vlastně začaly…

Skvělý zápas ve Lhotě sledovala česká fotbalová smetánka

Lhota – Před zraky fotbalové smetánky se odehrálo ve středu hodně zajímavé mezistátní utkání, v němž čeští reprezentanti do 16 let změřili síly se stejně starým Francouzi. Po šokujícím úvodu, v němž Češi vedli za osm minut 2:0, se výběr galského kohouta rozehrál a potvrdil roli jasného favorita – vyhrál 6:2.

V Litevské ulici zemřel muž po pádu z okna

Kladno - Zřejmě tíživá životní situace provázená zdravotními obtížemi přivedla sedmašedesátiletého muže z Kladna ve středu dopoledne k tomu, že zvolil dobrovolný odchod ze života.

Řidič přejel ve Slaném muže a z místa činu ujel

Slaný /FOTOGALERIE/ - Neznámý řidič přejel sobotu mladíka a z místa činu ujel. Událost se stala 16. září v zatím nezjištěné době před čtvrtou hodinou ranní v obci Slaný v Jungmannově ulici. Zatím neznámý řidič jedoucí nezjištěným vozidlem nepřizpůsobil rychlost zejména svým schopnostem a podmínkám, které může předvídat, přičemž přehlédl na komunikaci ležícího chodce.