České Budějovice - Kladno 3:1

Úvodní třetina se odehrála zcela podle českobudějovických not. Gulašovu šanci ještě kryl Kopřiva, Hřebejk trefil v přesilovce jen boční síť a podobně dopadl i ve stoprocentní příležitosti obránce Sičák. Domácí se dočkali až ve 13. min., kdy Bílek našel před brankou juniora Horáka, jenž obratně nadvakrát ze vzduchu dokázal překonat výborného Kopřivu. Pro talentovaného útočníka se jednalo o premiérový extraligový gól. Hosté vyzkoušeli Turkovu pozornost prakticky jen ve dvou přesilových hrách.

V podobném duchu se nesl i začátek třetiny druhé. Hned v jejím úvodu trefil Ptáček od modré tyč a ve 24. min. přišel po zásluze druhý gól. Tomanův báječný pas přetavil Melichárek přesnou střelou ve druhou trefu. O chvilku později ještě trefil Mertl z otočky opět jenom tyč.

Hosté poprvé s uzraveným Janem Tomajkem v sestavě působili až do poloviny zápasu zcela beznadějným dojmem. Pak se ale karta začala obracet. Z ojedinělému protiútoku nejprve Frolík zacinkal na tyčku Turkovy klece. Podruhé zvonila konstrukce domácí branky po Nádašdiho střele od modré v přesilové hře. Gólu se Kladno dočkalo paradoxně ve vlastním oslabení. Rychlý brejk dva na jednoho zakončil po přesné Čurillově přihrávce exjihočech Mrázek.

Třetí dějství už se hrálo opět zcela podle jihočeských not. Reprezentant Kopřiva však odolával. Někdy i s velkou dávkou štěstí. Třeba při bombě Gřegořka, která znovu zasáhla tyč jeho branky. Až čtyřiadvacet vteřin před koncem pečetil na konečných 3:1 svým druhým gólem Melichárek. „Třetí třetina už byla z naší strany slabší a domácí si vítězství pohlídali,“ připustil trenér Kladna Zdeněk Müller.

Domácí trenér Jan Tlačil byl tentokrát s výkonem svých svěřenců spokojen. „Inkasovaný gól ve druhé třetině vrátil sice na naše hokejky nervozitu, ale závěr zápasu jsme zvládli,“ chválil si.

Branky a nahrávky: 13. Horák (Bílek), 24. Melichárek (Toman), 60. Melichárek – 36. Mrázek (Čurilla). Rozhodčí: Kubeš, Turčan – Čížek, Prchal. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3214.

Č. Budějovice: R. Turek – Mucha, Gřegořek, L. Poživil, Ptáček, Toman, Sičák – Hřebejk, Vak, Veselý – M. Hudec, Huml, Melichárek – Gulaš, Šimánek, Kotrla – Horák, Mertl, Bílek (22. Ferebauer). Trenér Tlačil.

Kladno: Kopřiva – Nádašdi, Hájek, Gudas, Hořava, Šmach, Trončinský, od 41. navíc Kameš, Růžička – Bělohlav, Patera, M. Procházka – Čurilla, Mrázek, Tomajko – Rudovský, Kalla, M. Frolík – Valský, Stieler, Eberle. Trenér Müller.