Buldoci se vousáčů nezalekli

KLADNO - Kladenští hokejisté měli před včerejším zápasem 23. kola extraligy s Litvínovem nůž na krku. Pokud si před čtyřmi duely na ledě soupeřů chtěli uchovat naději, že po polovině základní části neskončí poslední, museli vyhrát. To se jim podařilo i bez opětovně zraněných Nedvěda a Tomajka a nemocného Ševce.

21.11.2007 1

Richard Diviš při svém prvním střídání zařídil faul a vzápětí ho ztrestal šikovným gólem na 3:0. Od té doby ho trenér Müller využíval na ledě víc. Foto: HC Kladno

Kladno – Litvínov 5:3

Hosté měli v první třetině svoji největší šanci v 16. minutě, kdy Jenáček netrefil odkrytou svatyni. To už ale doháněli jednogólové manko, které v 5. minutě zařídil Čurilla, jenž v nájezdu s pomocí pravé tyčky Hüblovy svatyně otevřel skóre. Domácí navíc dvakrát trefili tyč.

Bilance hostů na ledě soupeřů je tristní. Vyhrát se jim ještě nepodařilo a dokud to nedokáží, budou jejich drsné tváře nadále zdobit vousy. K tomu, že jejich žiletky zůstanou netknuty minimálně do neděle, přispěla 21. minuta, kdy Gardoň upravil opakovanou ranou na 2:0.

V polovině utkání propasíroval puk za výborného Hübla zpoza klece Diviš, na ledě byl přitom vůbec poprvé! Odpověď hostů na sebe nenechala dlouho čekat, za Orcta prošel tečovaný pokus Skuhrovce. Buldoci měli ideální možnost zvýšit ve 34. minutě, avšak trestné střílení kanonýra Kally skončilo v Hüblově lapačce.

Ve 46. minutě se Litvínovští v přesilovce Bendou dostali do těsného kontaktu – 3:2, už za 20 vteřin je ale v úniku zmrazil Bělohlav přesnou ranou mezi Hüblovy betonu. „Chyba Jánského byla zlomová. Musíme s výkony venku něco udělat, možná budou padat i pokuty,“ řekl kouč hostů Hübl.

V 59. jeho tým v oslabení ještě snížil Vobořilem, ale ve hře bez brankáře ho dorazil Kalla. „V závěru se hosté dostali do tlaku a my se až do konce utkání obávali o výsledek,“ přiznal domácí trenér Zdeněk Müller.

Více ve středečním Kladenském deníku.

21.11.2007 VSTUP DO DISKUSE 1

Auto se i s popeláři zřítilo z desetimetrového srázu.

U Libušína se zřítil popelářský vůz ze srázu, dva lidé jsou zraněni

V Kladně Dubí se srazil ford motorku

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Lhota nemá dost. Přivedla i Romana Bednáře!

Lhota – „Posila jako hrom, už to mohu potvrdit. Těšíme se na něj,“ řekl kouč fotbalistů Lhoty Zdeněk Kudela, jehož tým loví na startu nového ročníku krajského přeboru posilu za posilou. O kom tentokrát mluvil? O Romanu Bednářovi!

Ve Zvoleněvsi havarovala řidička, její auto skončilo v poli

Zvoleněves - /FOTOGALERIE/ Při projíždění obce Zvoleněves nezvládla v neděli v podvečer mladá šoférka řízení a se svou červenou Škodou Felicií vjela do příkopu, kde se auto převrátilo přes střechu a skončilo na kolech v bramborovém poli. Informaci o nehodě potvrdil Kladenskému deníku policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

OBRAZEM: Na vodárně zněla tvrdá muzika

Stochov - Zhruba dvě stě fanoušků opravdu tvrdé muziky si nenechalo ujít sobotní Vodárnafest. Na pódiu se vystřídaly harcorové a punkové kapely Satisfucktion, pořádající domácí E.O.S., dále Projekt Parabelum, Senzorshit, Meresiew, Emphatic a Stuck in Mind.