Plzeň – Kladno 6:5

Všechno začalo pro Kladno hrozivě. Hladová Plzeň se na jeho šiky vrhla a už po minutě a čtvrt vedla trefou Ludvíka, jenž zůstal po příhře uzdraveného Divíška zpoza klece před Kopřivou zcela sám. Další šance ale hosté přečkali a od poloviny třetiny hru vyrovnali. Zásluhu na tom měl hlavně Procházkův únik po křídle a zpětná přihrávka na Hájka, který bombou vyndal Málkovi pití z horní síťky – 1:1.

Plzeň následně doplatila na svůj neduh – fauly. Ve vlastní početní převaze ho předvedl Matějovský, dostal za zákrok na Kolafu 4 minuty a Kladno 4 sekundy před vypršením trestu výhodu přetavilo ve druhý zásah. Opět se trefil obránce, tentokrát Pavlas. A mohlo být ještě líp, jenže Nedvědův odraz bruslí Málek čapl a po Kallově bombě měl štěstí, že mířila těsně mimo.

Jenže disciplínu neudrželi ani Kladenští a v úvodu druhé části se opět dostali pod mohutný nápor Hořavova souboru. Navíc zase Ludvík hodně brzy využil přesilovku (24.) a po chvíli skončila další početní výhoda perfektní příhrou Divíška na Důrase, jenž dostal domácí po delším čase do vedení.

Buldokům stačila jedna povedená akce k vyrovnání. Diviš se překřížil na modré s Procházkou a ten ví, kam Málkovi pálit – k levé tyči – 3:3! Ani vyrovnání však Plzeň nepoložilo. Dál bušila na kladenská vrata a v hektickém závěru třetině díky dvěma trefám Dvořáka udělala rozhodující krok ke snížení stavu série. Po prvním zásahu navíc Dvořák vyprovokoval Kopřivu, ten ho píchl hokejkou a hala bouřila. Sudí netrestal, avšak Dvořák ano – další trefou po pasu nezkrotitelného Vampoly.

Když v poslední třetině potřetí Kladenští nezvládli úvod a dostali branku od Matějovského, nikdo by na ně nevsadil ani zlámanou grešli. Jenže brejky je opět málem spasily. Nejprve ujel přímo z trestné lavice Horna a po efektním blafáku korigoval. Šok domácím připravili pět minut před koncem Nedvěd s Divišem. První se projel celým kluzištěm, Málek jeho bekhend ještě lapil, avšak na Divišův doraz neměl. Diviš se pak dostal ještě k jedné nadějné pozici, ale jinak domácí závěr zvládli perfektně a hosty k ničemu nepustili.

Domácí kouč Miloslav Hořava byl konečně spokojen. „Zápas byl pro nás těžký hlavně po psychické stránce, vždyť neúspěch by pro nás už znamenal konec sezony. Ale zvládli jsme ho, i díky vysoké gólové efektivitě v druhé třetině. Za stavu 6:3 jsme ale měli dohrát v klidu. V dalším utkání musíme rozhodně vydržet v disciplinovaném výkonu.“

Hostující Petr Kasík láteřil nad špatnými vstupy do třetiny i na čtyřmi góly, které tým inkasoval v prostřední části. „A co říkám incidentu Kopřivy s Dvořákem? Našemu gólmanovi ujely nervy, ale domnívám se, že není dovoleno pouštět na kostce nad ledem opakovaně záznam dané situace. Ovlivnilo to náladu proti sudím,“ zlobil se.

Třetiny: 1:2, 4:1, 1:2. Branky a nahrávky: 2.Ludvík (Divíšek), 24.Ludvík (Důras), 26.Důras (Divíšek), 38.Dvořák (Vlasák), 40.Dvořák (Vampola), 43.Matějovský (Šindel)– 11.Hájek (M. Procházka), 16.Pavlas (Kalla), 29.M. Procházka (Diviš), 49.Pavlas (Trončinský), 56.Diviš (Z. Nedvěd). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek– Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:8, využití: 2:1. Diváků: 6095.Stav série: 1:2.

Plzeň: Málek– Benák, Redlihs, Posmyk, Čakajík, Cartelli, Dresler– Vlasák, Vampola, Adamský– Fabuš, Divíšek, Ludvík– Důras, Kracík, Matějovský– Dvořák, Šindel, Laš. Trenér: M. Hořava.

Kladno: Kopřiva– Nádašdi, Hájek, Pavlas, Trončinský, Kolafa, Šmach– Diviš, Patera, M. Procházka– Tomajko, Z. Nedvěd, Kuchler– Horna, Kalla, Bělohlav– Rudovský, Gardoň, Frolík - Čurilla. Trenér: Z. Müller.