Litvínov – Kladno 6:1

Úvod utkání obstaraly dvě ikony obou kluků, mistři světa a olympijští vítězové. Kladno poslal do vedení tvrdou ranou z kruhů Pavel Patera, za dvě minuty však najel před Orcta Robert Reichel a pohodlnou tečí do prázdné rány vyrovnal. Zápas se zlomil ve 14. minutě, kdy byli v krátkém sledu vyloučeni po sobě Trončinský a Patera za špatné vyhození a Litvínov téměř dvouminutovou početní výhodu přetavil ve vedoucí zásah Lukeše. Těsně po přesilovce se navíc trefil Švarný na 3:1.

Litvínovské hráče přestávka trochu ukonejšila, a tak gól na 4:1 z hole Černého po čtyřech minutách vyzněl jako plácnutí do klidné hladiny rybníku. Na vině bylo mizerné střídání Kladna. Ve 32. minutě se dostal ke své oblíbené disciplíně – brejku –Tenkrát. Kladenský rychlík však jen nechal vyniknout gólmana Hübla, a jeho pravý beton. Bělohlav poté nastřelil o akci Tomajka tyč.

V posledním dějství Litvínov přenechal iniciativu hostům, ovšem ti už byli v koncovce bezradní. Naopak podruhé v utkání se mohl radovat z gólu Lukeš, kterému naservíroval přihrávku na zlatém podnosu mazák Reichel. Poslední slovo měl Kubinčák. „Začali jsme dobře a mohli vést i tři nula. Místo toho domácí srovnali a přesilovce rozhodli. Ale zase jsme dali možnost mladým hráčům a ověřili si, co je v nich dobrého a co naopak potřebují vylepšit,“ řekl po zápase kladenský trenér Zdeněk Müller.

Branky: 7. Reichel (Lukeš), 15. Lukeš (Jasečko), 16. Švarný (Černý), 24. černý (Kubinčák), 49. Lukeš (Reichel), 58. Kubinčák (Reichel) – 5. Patera (Diviš).Vyloučení: 7:9, využití: 2:0. Třetiny: 3:1, 1:0, 2:0.

Kladno: Orct – Nádašdi, Hájek, Pavlas, Hořava, Skrbek, Srdínko, Trončinský, Růžička – Diviš, Patera, M. Procházka – Tomajko, Bělohlav, Kuchler – Tenkrát, Kalla, Horna – Stieler, Kazatel, Bláha.