AKTUALIZOVÁNO: Berounští medvědi jedou domů s debaklem

Kladno - V posledním domácím utkání před začátkem hokejové extraligy zvítězili hokejisté Kladnanad Berounem 5:0.

2.9.2008

Kladno - Beroun 5:0Foto: Jiří Nagy

HC Geus okna Kladno – HC Berounští medvědi 5:0

Kladenští trenéři šetřili většinu opor včetně Patery, Procházky (přišly jim nové brusle), Tenkráta či Bělohlava. Srdínko je navíc zraněný (přitahovač zadního stehenního svalu) a úvod soutěže vůbec nestihne. Pouze půlku zápasu odehrál Skrbek, a tak se kapitánské pásky ujal Jaroslav Kalla. A právě on se stal nadlouho jediným střelcem utkání, když ve 12. minutě dostal v početní výhodě perfektní pas od Diviše a Halmošimu nedal šanci.

Jinak ale byl zápas dlouho vyrovnaný a Beroun dokonce dvakrát silně sahal po brance na 1:1. Nejprve ve druhé třetině, když po námazu domácího mladíka Bláhy jel na Orcta sám Tvrzník, jenže netrefil mezi tyče. V poslední části pak do dalšího sóla pláchl Pavel, toho ovšem kladenský gólman vychytal. A tak udeřilo na druhé straně poté, co Stieler unikl po křídle a bekhendem nachytal Halmošiho na švestkách. Poté už domácí zápas kontrolovali a Diviš po přihrávce Eberleho zpoza klece zvýšil na 3:0. V následné přesilovce pět na tři Kladno neuspělo, ale hned po jejím skončení zakončil pěknou kombinaci Frolík. Ten přidal ještě jeden zářez v poslední minutě.

Branky: 12. Kalla (Diviš), 46. Stieler (Pavlas), 48. Diviš (Eberle). 53. Frolík (Kalla), 60. Frolík (Růžička). Rozhodčí: Dundr. Vyloučení: 5:7, využití: 2:0. Třetiny: 1:0, 0:0, 4:0.

Kladno: Orct – Skrbek (31. Trončinský), Hořava, Hájek, Šmach, Pavlas, Růžička – Diviš, Kalla, Eberle – Rudovský, Stieler, Kuchler – Čurilla, Frolík, Tomajko – Kazatel, Bláha.

Beroun: Halmoši – Kameš, Martinec, Malý, Mazanec, Gudas, Vaněček, Šafář, Kořínek – Pavel, Hlusička, Liška – Tvrzník, Novotný, Kupec - Křesťan, Kica, Eitler – Kocman, Sýkora, Pánek.

2.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Sokol Hostouň - SIGI Team 6:6, exhibice / Hostouň slaví 90 let od založení fotbalu a 110 let od založení Sokola
89

V Hostouni fotbal bavil

Vinotéka. Ilustrační foto.

Letní vinohraní v kině Sokol bude rozlučkou před prázdninami

Rytíře povedou Hořava s Paterou, posílí je Kopřiva

Kladno – Kladenští hokejoví trenéři, to byla dosud tak trochu paní Columbová. Nikdo je ve funkcích oficiálně nepotvrdil, přesto všichni věděli, že Rytíře připravuje na novou sezonu Miloslav Hořava a Pavel Patera. Od pondělka je jasno, vedení klubu ústy Jaromíra Jágra st. potvrdilo právě tuhle dvojici oficiálně. A přidalo jméno nejčerstvější posily – brankáře Miroslava Kopřivy.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

OBRAZEM: Děti absolvovaly Desetiboj mladého strážníka již popáté

Kladno /FOTOGALERIE/- Již pátý ročník soutěže Desetiboj mladého strážníka pořádané pro žáky pátých tříd základních škol kladenskou městskou policií se konal v Kladně. Finále soutěže se zúčastnilo hned čtrnáct dvoučlenných smíšených družstev, která musela co nejlépe zvládnout desatero disciplín. Na soutěžící čekaly výzvy v podobě skoku do dálky, jízdy zručnosti na kole, slalomu v neprůstřelné vestě či zásahové přilbě nebo hodů míčky na cíl.

Při závodech nabouralo ferarri do zastávky

Knovíz /FOTOGALERIE/ - Už podevětadvacáté viděli v sobotu diváci více než stovku automobilových veteránů při legendární jízdě do vrchu Knovíz Olšany. Povolena je při závodu rychlost do padesáti kilometrů za hodinu, ale někteří jezdci ji překračují. Letos se patrně kvůli tomu stala poprvé při akci nehoda.