AKTUALIZOVÁNO: Berounští medvědi jedou domů s debaklem

Kladno - V posledním domácím utkání před začátkem hokejové extraligy zvítězili hokejisté Kladnanad Berounem 5:0.

2.9.2008

Kladno - Beroun 5:0Foto: Jiří Nagy

HC Geus okna Kladno – HC Berounští medvědi 5:0

Kladenští trenéři šetřili většinu opor včetně Patery, Procházky (přišly jim nové brusle), Tenkráta či Bělohlava. Srdínko je navíc zraněný (přitahovač zadního stehenního svalu) a úvod soutěže vůbec nestihne. Pouze půlku zápasu odehrál Skrbek, a tak se kapitánské pásky ujal Jaroslav Kalla. A právě on se stal nadlouho jediným střelcem utkání, když ve 12. minutě dostal v početní výhodě perfektní pas od Diviše a Halmošimu nedal šanci.

Jinak ale byl zápas dlouho vyrovnaný a Beroun dokonce dvakrát silně sahal po brance na 1:1. Nejprve ve druhé třetině, když po námazu domácího mladíka Bláhy jel na Orcta sám Tvrzník, jenže netrefil mezi tyče. V poslední části pak do dalšího sóla pláchl Pavel, toho ovšem kladenský gólman vychytal. A tak udeřilo na druhé straně poté, co Stieler unikl po křídle a bekhendem nachytal Halmošiho na švestkách. Poté už domácí zápas kontrolovali a Diviš po přihrávce Eberleho zpoza klece zvýšil na 3:0. V následné přesilovce pět na tři Kladno neuspělo, ale hned po jejím skončení zakončil pěknou kombinaci Frolík. Ten přidal ještě jeden zářez v poslední minutě.

Branky: 12. Kalla (Diviš), 46. Stieler (Pavlas), 48. Diviš (Eberle). 53. Frolík (Kalla), 60. Frolík (Růžička). Rozhodčí: Dundr. Vyloučení: 5:7, využití: 2:0. Třetiny: 1:0, 0:0, 4:0.

Kladno: Orct – Skrbek (31. Trončinský), Hořava, Hájek, Šmach, Pavlas, Růžička – Diviš, Kalla, Eberle – Rudovský, Stieler, Kuchler – Čurilla, Frolík, Tomajko – Kazatel, Bláha.

Beroun: Halmoši – Kameš, Martinec, Malý, Mazanec, Gudas, Vaněček, Šafář, Kořínek – Pavel, Hlusička, Liška – Tvrzník, Novotný, Kupec - Křesťan, Kica, Eitler – Kocman, Sýkora, Pánek.

2.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační snímek

Nálezce zlákaly peníze u bankomatu a ponechal si je

Jiří Kajínek, odsouzený vrah, míří 23. května po 23 letech na svobodu z věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou díky milosti, kterou mu udělil prezident Miloš Zeman.
34

Je to tady! Jiří Kajínek opustí vězení, prezident podepsal milost

Costa si trest užíval. A vzpomínal na první kopačky

Hostouň – Za své obscénní gesto dostal skvělý obránce pražské Sparty Costa Nhamoinesu loni na podzim netradiční trest. Kromě peněžité pokuty mu komise udělila povinnost, aby se v minimálně třech tréninkových jednotkách věnoval výchově fotbalové mládeže. Jednu z takových jednotek borec z afrického Zimbabwe absolvoval blízko ruzyňského letiště, v moderním areálu Sokola Hostouň. A bylo na něm vidět, že si tenhle trest spíš užívá.

Tipy pro miniaturní zahradu

Chcete zahradničit, ale vaše zahrádka je o velikosti poštovní známky? Je to místečko někde u plotu vnitrobloku nebo třeba vetknuté do zahrádkářské kolonie na pozemku úzkém jak pentle? Nevadí. I tam se dá pěstovat.