Buldoci poprvé prohráli, Budějovice otočily z 0:2 na 4:2

České Budějovice - Dvě premiéry si odbyli loňští soupeři ze čtvrtfinále play-off hokejové extraligy. Zatímco domácí Budějovice poprvé v sezoně doma vyhrály, štika ligy z Kladna poprvé svůj úlovek nezakousla ideálně a ztratila vedení 2:0. Porpvé v sezoně tak Buldoci opuštěli led poraženi.

21.9.2008

Po gólu Davida Hájka, který tady skolil radka Dudu, vedlo Kladno v Budějovicích 2:0, ale nakonec poprvé v sezoně prohrálo 2:4.Foto: Deník/ Václav Pancer

HC Moutfield České Budějovice - HC Geus Okna Kladno 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

Mountfield je v úvodu sezony v krizi a také do nedělního zápasu vstoupil doslova tragicky. Už po osmačtyřiceti vteřinách totiž Turek vyrazil střelu Frolíka a nepokrytý Tomajko pohodlně dorazil do prázdné branky. Již tak narušená psychika Bokrošova týmu dostala další pořádnou ránu. „Přitom v kabině se mužstvo hecovalo a snažili jsme se na začátek maximálně koncentrovat,“ krčí rameny trenér Ernest Bokroš.

Ve 13. min. v přesilovce pět na tři natáhl od modré Hájek a prostřelil Turka podruhé. O čtyři minuty později se domácí celek přece jen zvedl. Dočasný kapitán Veselý trefil v přesilovce tyč a dojíždějící Poživil přetavil svou dorážku v premiérový gól v českobudějovickém dresu. „Zvednout se ze stavu 0:2 nebylo vůbec jednoduché,“ připouští trenér Bokroš.

Další kritický moment přežil domácí tým krátce před první sirénou, kdy na konci kladenského přečíslení tři na jednoho Čurilla selhal v koncovce. „Měli jsme dobrý vstup do utkání a v jeho úvodu jsme byli lepší,“ konstatoval kladenský kouč Zdeněk Müller.

Druhá třetina přinesla další dvojnásobnou přesilovku Kladna. Tentokrát ji Jihočeši i díky výbornému Turkovi v brance přestáli. Pomohl mu i obránce Sičák, jenž vysokou holí odpálil kotouč mířící do sítě. „Naše nevyužitá přesilovka, to byl jeden z klíčových monentů zápasu,“ míní Müller.

Domácí poté ubránili i přesilovku při vyloučení Tomana a pak přišel jejich velký moment. Ve 33. min. našel Huml doslova geniální žabičkou z trestné lavice se vracejícího Tomana a ten střelou z první vyrovnal na 2:2. Druhá branka znamenala pro domácí tým doslova pokropení živou vodou. Obrovskou možnost jít poprvé v utkání do vedení však propásl, když doslova promarnil téměř dvě minuty trvající přesilovku pět proti třem.

Třetí třetina se nesla oboustranně v hodně opatrném duchu. Ani jeden ze soupeřů především nechtěl udělat chybu. Dlouho se hrál hokej prakticky bez šancí. Až přišla 52. minuta. V avizované výhodě se kolem mantinelu protáhl Kůrka a z těžkého úhlu nachytal Kopřivu v brance Kladna na švestkách.

Tři minuty před koncem přišel pojišťovací čtvrtý gól. Po rychlém brejku předložil Kůrka Humlovi a nejlepší hráč včerejšího zápasu nezadržitelně skóroval. V závěru už se hosté nedostali ani k power play. „Sami sobě jsme dokázali, že utkání musíme vydřít. Až si to pomalu srovnáme v hlavách, tak můžeme hrát líbivý hokej jako v minulosti, ale teď musíme především bojovat,“ uvedl Bokroš.

Branky:16. Poživil (Veselý), 33. Toman (Huml), 52. Kůrka (Toman), 57. Huml (Kůrka, Duda) - 1. Tomajko (Frolík), 13. Hájek (Kalla). Rozhodčí: Minář – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6, navíc Frolo 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4906.

Č. Budějovice: Turek – L. Poživil, Gřegořek, Sičák, Toman, Frolo, Vydarený, Mucha – M. Hudec, Vak, Veselý – Kůrka, Huml, Duda – Gulaš, Šimánek, Kotrla – Hřebejk, Mertl, L. Květoň. Trenér Bokroš.

Kladno: Kopřiva – Nádašdi, Hájek, Pavlas, D. Růžička, Šmach, Hořava – Diviš, Patera, M. Procházka – Čurilla, Frolík, Tomajko – Tenkrát, Kalla, Bělohlav – Rudovský, Stieler, Kuchler. Trenér Müller.

21.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

David Stahl stál poprvé v bráně Kladna od začátku utkání.

Stahl řešil neplánované pády na led, ale premiéru mezi Rytíři si pochval

Kladno - Kadaň 3:2.

Mladíček Stahl dovedl Rytíře k těsné výhře v Kadani

Nedaleko Slaného se srazila tři auta

Slaný - Kladenští policisté z dopravního inspektorátu vyjížděli v pondělí 16. října k dopravní nehodě, která se stala dopoledne nedaleko Slaného.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Libušín přišel o Nika, přesto bral tři body

FOTO: Kladensko – Šestibodový víkend pro kladenské chrty závodící s čelem tabulky I. A třídy. Hřebečská parta tedy chrty proti slabému Mníšku moc nepřipomínala, ale i tak brala výhru 3:1. Libušín uspěl na horké půdě v Cerhovicích 4:2, ale po změně stran také klopýtal.