V neděli dokonce obránce Mnacjan musel do útoku a později ho tam doplnil i další bek Piskáček. Kromě už marodících Bílka (podezření na zápal plic), Stielera (nastřelený nárt) a Kotrly (stehno) odpadl totiž i mladý Dalecký (zápěstí) a nakonec i aktuálně nejlepší střelec mužstva Kuchler (naražená žebra).

I proto se řešily na poslední chvíli další střídavé starty a slovo padlo na Ladislava Vlčka. Ten byl před lety vyměněn do Třince za Cartelliho, poté podepsal Zlínu, a když už se zdálo, že se do mužstva vrátí, zlomil si při rekreačním fotbalu nohu a cesta se zavřela.

„Doufal jsem, že se zase otevře, hlavně po změnách ve vedení kladenského klubu. Jsem moc rád, že mě oslovili a na zápas se moc těším. Už proto, že je proti Zlínu, kde jsem také hrával,“ usmíval se včera už zkušený útočník prvoligového Berouna, který v sobotu dal proti Benátkám v 52. minutě první gól Medvědů v soutěži (po 111 minutách) a výrazně tak přispěl k výhře 2:0.

V úvahu připadal ještě příchod dalšího odchovance Kladna Jana Rudovského, ten je však zraněn.

V obraně by měli nastoupit tři kompletní trojice Kameš - Drtina, L. Procházka - Šmach a Toman - Piskáček nebo Mnacjan, ve druhém útoku nahradí Melka Bílka. Otázkou je útok třetí, kde je zdravý pouze Bělohlav, ale Stieler nebo Kuchler by možná naskočit mohli. Případně jednoho z nich nahradí Knotek. Ve čtvrtém bude vedle Gengela a Vlčka z juniorů povolaný Strnad.

Zápas se Zlínem začne v úterý v 17.30 hodin a Kladenští v něm mají těžkou pozici. Úvodní dva duely prohráli, v pátek je čeká výlet na půdu posíleného Třince a domácí bilance se Zlínem není v posledních letech moc dobrá.