První šanci utkání sice měl domácí bek Toman, ale pak byli nebezpečnější důrazní hosté, kteří do první třetiny dali víc elánu než Kladno. Na Cikánkovi však třikrát ztroskotal Boháč. Levé křídlo prvního útoku Bolky dokonce jednou uznale poklepal nejlepšího gólmana play-out po betonech. Na stavu nic nezměnila ani šance kladenského Eberleho ze závěru úvodního dějství.

Do druhého šlo Kladno už jen se třemi pětkami a bylo to vidět na jeho vyšším tempu. Také mu vyšel parádně začátek. V přesilovce ujel Bílek, ale nedal, Toman mu však kotouč vrátil a kladenský útočník puk za brankovou čáru přece jen protlačil. "Čtvrtou pětku jsme stáhli až když jsme se zeptali hráčů, zda se na to cítí. Někdy to bývá dvousečná zbraň," přiblížil kladenský asistent Petr Kasík.

Své mistrovství při čtení myšlenky soupeře přesně za tři minuty potvrdil Patera, jenž vyčíhl rozehrávku hostů a po jeho příhře si Eberle počkal na vhodný okamžik k přesnému zacílení. Boleslavští mohli vstřelit kontaktní gól Fabušem, s jeho nájezdem si však Cikánek poradil.

Boleslavský Boháč se přece jen dočkal, když ve 47. minutě doklepl Kasíkovu střelu. Gól vlil do řad hostů nové síly. Cikánek ještě zmařil šanci Pabišky, ale na šibenici Handlovského (55.) už nestačil. Když pět vteřin před koncem netrefil Eberle odkrytou Schwarzovu branu, šlo se do prodloužení.

Ve středočeském derby už počtvrté sezoně, Kalla chvíli před jeho koncem spálil šanci a potřetí se dospělo až k nájezdům. Oba předešlé vyzněly pro Boleslav, tentokrát však nájezdoví specialisté padli, vítězný gól vstřelil Bělohlav. Největší machr hostů - Král, si v té době odpykával osobní trest. "Změny ve třetí třetině se nám vyplatily a dostali jsme Kladno pod tlak. Bohužel na druhý bod jsme nedosáhli," litoval asistent Boleslavi Jiří Šejba.

Gólman Kladna Lukáš Cikánek si na nájezdy věřil. Lapil je Sýkorovi i Nouzovi. "Vždy si na ně věřím, u obou jsem čekal, že udělají kličku do bekhendu," přiznal.

Kladno - Ml. Boleslav 3:2 sn (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0).

Kladno: Cikánek - Kameš, Kaberle, Toman, Mrázek, Trončinský, Šmach, L. Procházka, Dlouhý - Eberle, Patera, Diviš - Valský, Kalla, Bílek - Bělohlav, Stieler, Kuchler - Gengel, Melka, M. Procházka.

Ml. Boleslav: Schwarz - Jindra, Žabka, Lehikoinen, Kasík, Jiruš, Duben - Nouza, Sýkora, Boháč - Pabiška, Král, Sup (33. Kubeš) - Fabuš, Macho, Bahenský - Gajovský, Vrbata, Handlovský.

Branky a nahrávky: 21. Bílek (Toman), 24, Eberle (Patera), nájezd Bělohlav - 47. Boháč (Kasík), 55. Handlovský (Král). Rozhodčí: Jeřábek, Turčan - Kreuzer, Jindra. Vyloučení: 6:9 + Král 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 2348.