VYBERTE SI REGION

Hokejisté nestíhají, Litoměřice si je podaly

Kladno – Až truchlivý výpadek kladenských hokejistů ve druhé třetině duelu s Litoměřicemi je stál třetí domácí prohru v řadě. Rytíři jsou před Vánoci v těžké herní nepohodě a vzhledem k tomu, že v prostředním dějství hráli opravdu strašidelně, je porážka 2:4 zasloužená.

30.11.2016 1

Kladno - Litoměřice, David Tůma měl velkou šanci už po dvaceti vteřinách, Pavelku ale nepřekonal.Foto: Tomáš Kostečka

Pro domácí bylo velkou chybou už to, že první třetině skončila 1:1. Poměr střel byl 16:6, šancí 5:2. Jenže když už poslal Kladno do vedení asi nejlepší hráč zápasu Cetkovský, tak o něj zase brzy přišlo a ještě při vlastní přesilovce.
Jako by tenhle dárek litoměřické střídačce předestřel věci ještě horší, protože ve druhém dějství postupně hosté jasně převzali iniciativu a chvílemi Kladno doslova drtili a sázeli jeden gól za druhým. Trenéři dokonce vyměnili gólmany, a tak se poprvé dostal do brány áčka mladičký David Stahl.

Přes dobrý výkon i on brzy inkasoval a za stavu 1:4 část lidí odešla domů a druhá část pískala nebo nadávala. Náladu jim spravil Strnad proměněným trestným střílením, a také Cetkovský neskutečným hitem na Piegla, ale Kladeňáci z nemnoha šancí v posledním dějství neuspěli. A soupeře ani nepřehrávali.

A ještě pár zajímavostí: Debut ústeckého Jana Kloze začal nadějně, útočník po dvaceti vteřinách nabil do tutovky Tůmovi, ale i jeho výkon později upadl do šedi.

Do Třebíče poslaný Matěj Pekr (do konce ledna) se v Kladně trápil ve čtvrté formaci, ale v dresu Moravské Slavie okřál a hned dvěma góly skolil vedoucí České Budějovice.

"Začátek byl jasně v režii Kladna. Podržel nás brankář (Pavelka) a měli jsme štěstí. V minulých zápasech to bylo úplně opačně, kdy jsme nedali šance a pak prohrávali o gól. Jsem rád, žáe tentokrát to bylo jinak," říkal trenér Litoměřic Miloš Říha, podle něhož jeho tým nakopl Rubešův vyrovnávací gól v oslabení. "Pak už jsme od druhé třetiny hráli co jsme chtěli a potřebovali. Ve třetím části jsme mohli rozhodnout daleko dřív, měli jsme dost brejkových situací, ale i tak týmu za výkon děkuji," dodal Říha.

Domácí asistent Jiří Kopecký souhlasil, že od druhé třetiny to byl nejhorší výkon Rytířů v sezoně. "Je to ale jen a jen v hlavách hráčů. Aby nikoho nepodceňovali, protože zadarmo nám nikdo nic nedá. Byla to třetí prohra doma v řadě a už to mezi námi trochu vře. Musíme s tím něco udělat," hlásil po utkání zklamaný asistent trenéra Kladna Jiří Kopecký.

Tým podle něj začal dobře, měl pohyb i střelbu. "Jenže přišla naše první přesilovka a už to začalo. Dostali jsme gól, přesto mi připadalo, že je střídačka přesvědčená, že se nemůže nic stát," kroutil hlavou Kopecký.

Po Strnadově snížení podle asistenta kouče mužstvo věřilo, že může se zápasem něco udělat, ale marně. "Byl to jen další zmar, kdy jsme si ani pořádně nepřihráli a soupeř nás výborně až osobně bránil. Ke konci jsme se doslova protrápili."

Rytíři Kladno – Litoměřice 2:4

Branky a nahrávky: 7. Cetkovský (Zikmund, Redlich), 37. Strnad (TS) – 13. Rubeš, 27. Valášek (Nedvídek, Miškář), 29. J. Veselý (Pletka), 33. R. Pilař (Pavlas). Rozhodčí: Battěk – Štofa, Beneš. Vyloučení: 3:6, bez využití. Oslabení: 0:1. Diváků: 1584. Třetiny: 1:1, 1:3, 0:0.

Kladno: Hanuljak – J. Drtina, P. Hořava, Kehar, D. Růžička, Repe, Ptáček, Zelingr, Ulrych – J. Kloz, Burger, Tůma – Strnad, R. Přikryl, Kubík – Tenkrát, Machač, Ton – Redlich, Zikmund, Cetkovský.

Litoměřice: J. Pavelka – Jebavý, J. Šulc, Pavlas, Smetana, Piegl, Barák, Bažant, Š. Havránek – Pletka, Rubeš, R. Pavlík – Jaroslav Kalla, J. Veselý, Valášek – M. Ondráček, Hanták, Kopta – Nedvídek, Miškář, R. Pilař.

30.11.2016 VSTUP DO DISKUSE 1

Svátky klidu a míru nejsou levnou záležitostí

Kladensko – Na Štědrý večer se již několik dnů, někdy dokonce i týdnů dopředu, připravují také lidé z Kladenska a Slánska. O Vánocích by zkrátka nemělo nic chybět.

Rytíři bez gólu a bez bodů

Kladno - Hokejoví Rytíři se tentokrát nemuseli za svůj výkon stydět. Byli lepším týmem než Slavia, přesto si všechny body odvezli Pražané, jimž k tomu stačil jediný zásah do černého. Kladno tak počtvrté v řadě doma prohrálo, a co víc, na svém kluzišti poprvé nevstřelilo ani gól.

Na šňůře přibyl i osmnáctý korálek

Kladno - Už na čísle osmnáct je série vítězných setů volejbalistů Kladna. Lídr extraligové tabulky ji natáhl na palubovce posledního Ústí nad Labem, kde opět vyhrál 3:0.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.