Hokejisté nestíhají, Litoměřice si je podaly

Kladno – Až truchlivý výpadek kladenských hokejistů ve druhé třetině duelu s Litoměřicemi je stál třetí domácí prohru v řadě. Rytíři jsou před Vánoci v těžké herní nepohodě a vzhledem k tomu, že v prostředním dějství hráli opravdu strašidelně, je porážka 2:4 zasloužená.

30.11.2016 1
Fotogalerie
37 fotografií

Kladno - Litoměřice, David Tůma měl velkou šanci už po dvaceti vteřinách, Pavelku ale nepřekonal.Foto: Tomáš Kostečka

Pro domácí bylo velkou chybou už to, že první třetině skončila 1:1. Poměr střel byl 16:6, šancí 5:2. Jenže když už poslal Kladno do vedení asi nejlepší hráč zápasu Cetkovský, tak o něj zase brzy přišlo a ještě při vlastní přesilovce.
Jako by tenhle dárek litoměřické střídačce předestřel věci ještě horší, protože ve druhém dějství postupně hosté jasně převzali iniciativu a chvílemi Kladno doslova drtili a sázeli jeden gól za druhým. Trenéři dokonce vyměnili gólmany, a tak se poprvé dostal do brány áčka mladičký David Stahl.

Přes dobrý výkon i on brzy inkasoval a za stavu 1:4 část lidí odešla domů a druhá část pískala nebo nadávala. Náladu jim spravil Strnad proměněným trestným střílením, a také Cetkovský neskutečným hitem na Piegla, ale Kladeňáci z nemnoha šancí v posledním dějství neuspěli. A soupeře ani nepřehrávali.

A ještě pár zajímavostí: Debut ústeckého Jana Kloze začal nadějně, útočník po dvaceti vteřinách nabil do tutovky Tůmovi, ale i jeho výkon později upadl do šedi.

Do Třebíče poslaný Matěj Pekr (do konce ledna) se v Kladně trápil ve čtvrté formaci, ale v dresu Moravské Slavie okřál a hned dvěma góly skolil vedoucí České Budějovice.

"Začátek byl jasně v režii Kladna. Podržel nás brankář (Pavelka) a měli jsme štěstí. V minulých zápasech to bylo úplně opačně, kdy jsme nedali šance a pak prohrávali o gól. Jsem rád, žáe tentokrát to bylo jinak," říkal trenér Litoměřic Miloš Říha, podle něhož jeho tým nakopl Rubešův vyrovnávací gól v oslabení. "Pak už jsme od druhé třetiny hráli co jsme chtěli a potřebovali. Ve třetím části jsme mohli rozhodnout daleko dřív, měli jsme dost brejkových situací, ale i tak týmu za výkon děkuji," dodal Říha.

Domácí asistent Jiří Kopecký souhlasil, že od druhé třetiny to byl nejhorší výkon Rytířů v sezoně. "Je to ale jen a jen v hlavách hráčů. Aby nikoho nepodceňovali, protože zadarmo nám nikdo nic nedá. Byla to třetí prohra doma v řadě a už to mezi námi trochu vře. Musíme s tím něco udělat," hlásil po utkání zklamaný asistent trenéra Kladna Jiří Kopecký.

Tým podle něj začal dobře, měl pohyb i střelbu. "Jenže přišla naše první přesilovka a už to začalo. Dostali jsme gól, přesto mi připadalo, že je střídačka přesvědčená, že se nemůže nic stát," kroutil hlavou Kopecký.

Po Strnadově snížení podle asistenta kouče mužstvo věřilo, že může se zápasem něco udělat, ale marně. "Byl to jen další zmar, kdy jsme si ani pořádně nepřihráli a soupeř nás výborně až osobně bránil. Ke konci jsme se doslova protrápili."

Rytíři Kladno – Litoměřice 2:4

Branky a nahrávky: 7. Cetkovský (Zikmund, Redlich), 37. Strnad (TS) – 13. Rubeš, 27. Valášek (Nedvídek, Miškář), 29. J. Veselý (Pletka), 33. R. Pilař (Pavlas). Rozhodčí: Battěk – Štofa, Beneš. Vyloučení: 3:6, bez využití. Oslabení: 0:1. Diváků: 1584. Třetiny: 1:1, 1:3, 0:0.

Kladno: Hanuljak – J. Drtina, P. Hořava, Kehar, D. Růžička, Repe, Ptáček, Zelingr, Ulrych – J. Kloz, Burger, Tůma – Strnad, R. Přikryl, Kubík – Tenkrát, Machač, Ton – Redlich, Zikmund, Cetkovský.

Litoměřice: J. Pavelka – Jebavý, J. Šulc, Pavlas, Smetana, Piegl, Barák, Bažant, Š. Havránek – Pletka, Rubeš, R. Pavlík – Jaroslav Kalla, J. Veselý, Valášek – M. Ondráček, Hanták, Kopta – Nedvídek, Miškář, R. Pilař.

30.11.2016 VSTUP DO DISKUSE 1

Zloděj si z chaty v Nadbíně odnesl věci za tři desítky tisíc korun

8

Síť kamerového systému houstne

Dorostenecká série se stěhuje do Kladna

Kladno – Zatímco hokejoví junioři Kladna čekají na jméno soupeře pro extraligové play off, dorostenečtí Rytíři už mají dvě utkání čtvrtfinále za sebou.

Petr Jašek se v neděli sejde v Kladně s přáteli z církve

Kladensko - Lékař Petr Jašek (53) z Kladenska je český humanitární pracovník a dokumentarista. Veřejnosti se stal známým poté, co byl v prosinci 2015 zadržen súdánskými úřady v Char túmu. Tamním soudem byl odsouzen ke dvaceti letům vězení za údajnou protistátní činnost. V únoru mu byla udělena prezidentská milost a súdánský prezident nařídil jeho okamžité propuštění. Do České republiky se vrátil v neděli.

Paráda. Kladno si poprvé přivlastnilo Český pohár!

Brno - V pondělí přesně ve 22 hodin a 44 minut vytryskl na palubovce brněnské haly mohutný gejzír kladenské radosti. Lídr volejbalové extraligy úspěšným blokem ukončil skvělé tažení závěrečnou fází Českého poháru.

Opakovat loňskou chybu? Ani nápad, Rytíři vedou 2:0

Kladno – Neudělali stejnou chybu jako loni a po prvním povedeném zápase Ústí nepodcenili. Navíc hokejisté Kladna zatím soupeře těžce převyšují i v hlavní dovednosti, tedy střílení branek. V pondělí porazili svého soka jasně 6:2 a v sérii vedou 2:0. Teď se ale bude hrát dvakrát v Ústí.