VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hokejová škola Panči se už počtvrté chystá do Slaného

Slaný - Její hybnou silou je zkušený trenér Mikael Pancak. Rodák z Litvínova s hokejem začal až v 18 letech. Vlastní rodina tyto choutky odbývala argumentem, že holky hokej nehrají. Ano, holky. Honit puk po ledě tehdy totiž začínala Věra Pančáková.

17.6.2017
SDÍLEJ:

Mikael "Panči" Pancak se svými svěřenci ve Slaném.Foto: Petr Šikola

A byla jí až do loňska, kdy skončilo období dlouhého zvažování a dozrálo rozhodnutí uvést ženskou fyzickou formu do souladu s mužským psychickým obsahem a změnit pohlaví. Přezdívka „Panči" ale zůstává stejná.

Předtím se toho ale ještě hodně událo. Po Litvínově následovaly hráčské štace ve Švýcarsku - v Luganu a poté v Zugu/Seewen. V Luganu nahlédl do trenérské kuchyně Kladeňáka Marka Landy. Ten byl možná jednou z inspirací k zahájení vlastní trenérské kariéry - v té době totiž Mikael přijal nabídku trénovat v italském Meranu. „Důvody ale byly hlavně finanční" – upřesňuje - „z kapesného hráčky se žít nedalo". Jako asistent Bedřicha Rybáka působil u několika mládežnických týmů.


Hráčská kariéra pokračovala v Salzburgu, Klagenfurtu i v pražské Slavii. Od roku 2003 byl hrajícím trenérem DEC Eagles Salzburg a zároveň začal trénovat mládež v EC Red Bull. Tři sezóny asistoval trenérovi rakouské reprezentace juniorek. Navíc byl manažerem českého ženského národního týmu.
No, a aby toho nebylo málo, ještě tu je inline hokej. „To je moje velká srdeční záležitost, nádherná disciplína… vždy se dává dohromady báječná parta lidi, kteří investují peníze a čas do reprezentace své země ve sportu, o kterém se zas tak moc neví."

Hokej na kolečkách mu přinesl tři zlaté medaile ze světových šampionátů – dvě hráčské a před dvěma lety i tu trenérskou.


Z inlinového nároďáku i z hokejové ligy zná kladenskou hráčku a lékárnici Barboru Knotkovou. Ta je součástí realizačního týmu letní hokejové školy. Stejně jako její bratr Tomáš a další Kladeňák Jan Piskáček, oba extraligoví hráči. „To jsou naši velcí příznivci a patroni, kteří každoročně dávají mladým klukům a holkám inspiraci a motivaci. Celá hokejová škola vlastně stojí na partě dobrovolníků, kteří milují hokej a práci s dětmi."


Nabízí se otázka, jak vlastně myšlenka takové školy vznikla a proč právě ve Slaném? „Byl jsem šestnáct let součástí Jágrovy hokejové školy. Každé léto mne tam Marian Jelínek a spousta jiných trenérů velmi obohacovali. A když to skončilo, rozhodl jsem se pokračovat a předávat dalším dětem to, co jsem sám načerpal - lásku k hokeji spojenou s poznáním odlišné mentality přátel z různých zemí. Navíc ve Slaném to mám rád, přirostlo mi k srdci - jak přes Jágrovu školu, tak reprezentační srazy."


Novinkou letošního ročníku je tzv. hobby program, určený převážně pro rodiče dětí, kteří nehodlají jen sedět na tribuně a povzbuzovat potomky, ale chtějí vše sami zažít na vlastní kůži. „Lépe si tak uvědomí, že není vše tak jednoduché, jak se jeví z diváckého pohledu."


Zájem o školu je konstantní, opírá se o dobré ohlasy účastníků. „Úročí se má dosavadní trenérská práce i kontakty v různých zemích – a nejen v Evropě. Samozřejmě neustále hledáme sponzory. Příjemně mne překvapuje, že se najdou i takoví, kteří podporu sportování dětí nepodmiňují okamžitým zviditelněním," oceňuje závěrem Panči mecenáše své hokejové školy.

Petr Šikola

Autor: Redakce

17.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Baráž: Novo Kladno - K. Žehrovice 6:0 a 1:2.
16

Do přeboru zamíříly i Novo a Pozdeň

Oslavy pětistého výročí založení pivovaru na hradě Křivoklátě.
13

Pět set let oslavili ochutnávkou piva z malých pivovarů

FOTO: Domov dobré vůle Slunce oslavil sedmnáct let

Nouzov - Chráněné bydlení Domov dobré vůle Slunce v Nouzově uspořádalo oslavy založení. Na zahradní slavnosti v Nouzově byla k vidění skvělá vystoupení samotných uživatelů sociálních služeb či kouzelník v akci. Všem zúčastněným navíc zazpíval veselé písničky klaun František Konvalinka. Hosty čekalo také bohaté pohoštění, které z části zajišťovala Kavárna Slunce. Nakonec zahrála všem k tanci i poslechu kapela Kamarádi od Berounky.

Bez gumy neumí zázraky ani Hošek

Kladno – Na páté místo průběžného pořadí královské kubatury Super buggy klesl kladenský autokrosař Jaroslav Hošek. Třetí místo opustil po závodech na jeho oblíbené trati v Přerově, kde skončil až devátý.

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem v komorní atmosféře

Sázava /FOTOGALERIE/ - Festival Slunovrat v areálu Sázavského ostrova zahájili pořadatelé v pátek v 17 hodin. Možná právě nultý ročník či krásné počasí ke koupání předurčilo, že na začátek akce přišel malý počet návštěvníků. I tak ale areál během následujících hodin vítal nové a nové příchozí.

FOTO: Společně oslavili Tátův den Podnebem

Slaný - Ve Slaném slavili Tátův den Podnebem. Druhý ročník akce s tímto názvem pořádala stejně jako v loňském roce nezisková organizace Prostor.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies