Buldočí drtivý stisk pocítili i Valaši

Kladno - Ve 41. kole hokejové extraligy si připsali hokejisté Kladna další tři body. Včera je vydřeli na ledě stadionu Luďka Čajky ve Zlíně, jenž v boji o předkolo play–off potřeboval uspět ještě víc než Středočeši. Ti o své výhře rozhodli na začátku třetí třetiny, kdy měli několik početních výhod, včetně dvojnásobné. Patera ji využil a když čtyři minuty na to přidal čtvrtý gól Tomajko, bylo rozhodnuto. Kladenští se výhrou posunuli na kýženou desátou příčku.

14.1.2008

Kladenský útočník Radek Bělohlav bojuje před svoji svatyní se zlínským sokem Filipem Čechem. Foto: Deník/ Petr Ságner

Zlín – Kladno 2:5

V první třetině sice byli aktivnější Valaši, spokojenější ale byli při odchodu do šaten hosté. Sice už po 23 vteřinách přišli zásluhou R. Pšurného o vedení, jež jim zajistil svým čtvrtým gólem v sezoně obránce Hájek (11.), který po krásné kombinaci zamířil přesně do šibenice, v 19. minutě ale Buldokům vrátil těsný náskok Patera, který pohodlně těžil z důrazu Tomajka a Čurilly.
Druhé dějství nabídlo podobný obraz s tím rozdílem, že Zlínští tentokrát uhájili čisté konto a sami dokázali srovnat. Na začátku druhé poloviny utkání využili vyloučení Trončinského. Na 2:2 dal Záhorovský. V závěru třetiny uchránil domácí od třetí inkasované branky faulující Ďurák, jenž skončil za brankovou čárou dřív než puk.
Zaplatil za to však vyloučením, jež v úvodu třetí třetiny sice hosté nevyužili, ale v další, dokonce dvojnásobné početní výhodě už udeřili, když Paterovu výzvu střelou do horního rohu uposlechl Diviš, jenž dal vítězný gól. Zlínští se sice snažili o vyrovnání, ovšem v pohodě hrající Kladno jim potřetí srovnat skóre nedovolilo. Naopak hosté ještě dvěma přesnými zásahy zvýraznili svou převahu. V 50. minutě ukázkově využili přečíslení, Tomajkovi nahrával Čurilla – 2:4. Poslední ránu do vazu zasadil Valachům nejlepší střelec hostů Martin Procházka.

Celý článek najdete v pondělním KD.

14.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Rytíři Kladno – Slavia Praha 1:9, příprava 23. 8. 2016

Rytíři v úterý vyzvou v odvetě Slavii

Krimimix: Ujíždějící řidič a zloděj v obchoďáku

Kladensko - Přinášíme výběr krimi zpráv z regionu.

Výluka na kladenské trati se mění. Přibývá další

Střední Čechy - Na železniční trati z Masarykova nádraží v Praze směrem na Kladno a Rakovník platí od počátku července v souvislosti s uzavřením dlouhodobě rekonstruovaného Negrelliho viaduktu v Praze výlukový jízdní řád. Ode dneška do 3. září se výluka rozšíří.