Doma nestačily na jednoho ze dvou největších favoritů nejvyšší soutěže – Karvinou. Podlehly jí 2:5, když každou z třetin prohrály o gól. Zápas to ale byl vyrovnaný.

Kouč Kladna Jan Krégl se po utkání čertil, byť uznal, že jeho tým bojoval do poslední chvíle. „Byli jsme na Karvinou dobře připraveni, protože jsem sledoval několik jejích zápasů. Udělali jsme ale několik strategických chyb, za něž jsme zaplatili,“ uvedl trenér Poldinek.

Ty měly zejména v prvním dějství řadu slibných situací, z nichž mohly vytěžit branku. Šestkrát byly v přečíslení dva na jednu, a dvakrát jely samy na branku. „A dali jsme z toho gól z rohu kluziště,“ posteskl si Krégl s tím, že přestávky v soutěži jim nesedí. „Do té doby jsme hráli pěkný hokej a věřím, že se k němu vrátíme.“

Karviná stále vedla, její soupeřky se díky Kuželové dvakrát dostaly na dostřel jediné branky. V posledním dějství však oba góly obdržely při vlastní přesilovce. Podruhé to bylo v power–play.

Kouč hostů Tomáš Výtisk, jenž je zároveň trenérem české osmnáctky, byl po výhře v Kladně nadšený. „Byla to první konfrontace s českým týmem. Nevěděli jsme, co od utkání můžeme očekávat. Myslím, že na obou týmech byla znát důležitost zápasu, ve kterém jsme byli šťastnější,“ uvedl s tím, že ho potěšil týmový výkon duch družstva.

Naší staré známé trestná svědčila

Chlad zimního stadionu v Kladně mě v poslední třetině ligy žen mezi Kladnem a Karvinou zahnal do prostoru mezi trestnými lavicemi, kde dvířka a světelnou kostku obsluhoval kamarád Honza Novák, který se se mnou podělil o teplo z přímotopů.

Seděl jsem tam i před lety, kdy jsem na vlastní uši slyšel vodopád nepublikovatelných urážek vsetínské hokejistky na adresu rozhodčích. Také tentokrát byla lavice týmu hostů obsazena. Ovšem s tím rozdílem, že pohledná mladičká karvinská obránkyně Sabina Duroňová trest přijala s pokorou.

Možná za ni byla odměněna, když ve vlastním oslabení její tým zvýšil na 4:2. Odpovědí na moji poznámku, zda by si pobyt neprodloužila, když jejímu týmu jdou oslabení k duhu, byl plachý úsměv.

Uplynulo jen pár minut a jinak šikovná hokejistka byla na hanbě opět. To už pro nás byla stará známá. A světe div se, Karviná i její druhý trest přetavila v gól, byť jen do prázdné branky přitrestem umocněné power–play! Také tentokrát z jejích úst vyklouzl po mém rádoby vtipném rýpnutí: „Neříkal jsem vám, abyste tady zůstala,“ jen úsměv.

Možná by můj návrh byl vyslyšený, pokud by se můj věk rychlostí expresu neblížil důchodovému. Kladenský tým by v tom případě na mladším sporťákovi Deníku pořádně prodělal.