Kladno tak těžilo i z přízně paní Štěstěny, která se ale k němu otočila zády tři vteřiny před koncem druhého utkání. „Spokojený jsem s tím, že jsme dvakrát vyhráli. S hrou ale ne. Bylo to hodně vyrovnané,,“ konstatoval trenér vítězek Josef Zajíc, jenž vyzdvihl výkony brankářky Šmardové.

V úvodním utkání série vedly vicemistryně republiky už 3:0, když druhou branku vstřelily po chybě brankářky v oslabení. Karviná ve třetí části snížila, ale Flachsová svým barvám vrátila tříbrankový náskok, který Kytková sedm minut před koncem jen korigovala.

Ve druhém kladenském utkání už tolik ofenzivní snahy vidět nebylo. O to víc nervozity. Úvodní dějství tentokrát vyznělo pro Karvinské, které šly do první přestávky s vedením 2:0. V prostřední do té doby vlažné Kladno vyrovnalo. Poprvé se po dlouhodobém zranění prosadila kanonýrka Melicheríková. A protože se brankářka Karviné Ríšová opět při přesilovce nevyvarovala hrubky, svítil po druhé třetině na kostce stav 2:2.

„Oceňuji, že jsme se v kritických chvílích dokázaly zvednout. Do té doby nám byly soupeřky když ne vyrovnané, tak lepší,“ uvedl Zajíc.

Výsledkový obrat dokonala ve třetím dějství Garažiová, avšak hosté ze závěrečného tlaku vytěžili na poslední chvíli vyrovnání.

V nájezdech pak uspěla pouze kladenská Mastná, která nechytatelnou střelou nad lapačku podtrhla svoje výborné víkendové výkony.

Kladno se do play–off posílilo pouze o americkou obránkyni Wilson. Ta však kvůli nutné aklimatizaci nenastoupila a hrát bude až o tomto víkendu, kdy jsou na programu dvě utkání v Karviné.

Kladno – Karviná 4:2 (2:0, 1:0, 1:2). Branky: Mastná 2, Šťastná, Flachsová - Juradová, Kytková.

Kladno – Karviná 4:3 sn (0:2, 2:0, 1:1 – 0:0). Branky: Melicheríková, Šťastná, Garažiová, rozhodující nájezd Mastná - Jurajdová, Svobodová, Jandíková.