Kladno má k dispozici řadu hokejových hvězd v čele s Tomášem Plekancem, Beroun zase mnohem víc zkušeností. Ale těmi utkání nevyhrál.

Naopak, jeho klidnější hra v úvodu nestačila, Čertům se dařily přesilovky (využili celkem čtyři), a když na konci druhé části Toman nabil Plekancovi, bylo to už 5:1.

Medvědům prospěla důrazná domluva trenérů, zjednodušili hru a trochu lažírující Kladno je pustilo během dvou minut ke třem dorážkách 5:4.

Plekanec sice po samostatné akci domácí trochu uklidnil, ale hned v úvodu posledního dějství opět zabrali hosté a Pilař s Balászem brzy srovnali.

Pak už zápas klidný nebyl. Obě lavičky se stále více hněvaly na rozhodčí i samy na sebe a vše vrcholilo v poslední dvouminutovce. To Šinágl poslal poprvé Beroun do vedení, aby se vzápětí nechal vyloučit a Kalla minutu a půl před koncem zařídil přesnou ranou vyrovnání.

Ale všemu ještě konec nebyl.

Rozhodčí se rozhodli trestat zákrok Plekance, hostující gólman Frolík, jenž předtím parádně zasáhl proti ráně Kally, rychle vyjel z branky a následné přečíslení zakončil tvrdou ranou Balász. Do sirény chyběly tři vteřiny.

IHC Čerti Kladno – HC Berounští medvědi 7:8 (2:0, 3:1, 1:3, 1:4). Branky: Plekanec 2, Kalla 2, Jiřík, Hořava, Diviš – Balász 3, Vlček, Rudovský, Kala, Pilař, Šinágl.