Svěřenci trenéra Otakara Vejvody sehráli v pondělí velehektický duel s jasně posledním Havířovem. Po obrovských nervech outsidera duelu přemohli 2:1, když jim dlouho nehrálo do karet vůbec nic, ale nakonec jim štěstí přece jen ukázalo přívětivější tvář.

Po první třetině vedli zásahem Butora 1:0, ale ve druhé se situace začala vyvíjet kriticky. "Hrálo se prakticky jen před brankou Havířova, měli jsme za jedinou dvacetiminutovku 33 střel. A gólem neskončila žádná!" popisoval skoro šokující průběh Vejvoda.

Tomu klesla čelist ještě víc v úvodu třetího dějství, když se Slezané ubránili oslabení tři na čtyři, jejich hráč ujel a vyrovnal!

Katastrofální scénář, v němž museli do nemocnice další dva zranění hráči Palaščák a Medřický,ale kladenští mladíci přece jen nedopustili. V 56. minutě Melka doslova dotlačil puk za záda havířovského gólmana a rozhodl. "On ho tam dotlačil, ale očima. A já také. Jak jsme měli dlouho smůlu, taknakonec přišlo štěstí," usmíval se Vejvoda, jinak měl ovšem starostí dost.

Jeho tým hraje už v úterý opět doma s Třincem. Bude to čtvrté utkání v pěti dnech a kádr je zdecimovaný. "Máme další dva zraněné a budeme mít obrovské potíže dát dohromady patnáct lidí."

Alpiq Kladno - HC Havířov 2:1 (1:0, 0:0, 1:1). Branky Kladna: 20. Butor, 56. Melka.