Však proti nim také stál jejich odchovanec, brankář Miroslav Kopřiva, jehož překonal pouze ve 23. minutě Tenkrát z přesilovky. Jenže už za čtvrt minuty D. Kaše vyrovnal a v posledním dějství jeho starší bratr O. Kaše duel po pěkné akci Hřebejka rozhodl.

Rytíři poté sice párkrát sahali po vyrovnání, ale dvě minuty před koncem se ex-liberecký Dušek projel kolem svatyně brankáře Chábery a střelou mezi jeho nohama stanovil konečný účet.

Kladno odjelo na sever Čech v hodně kombinované sestavě. V té sice figuroval jeden nový hráč, mladý obránce Slavie Chalupa, ale hodně jmen hlavně kvůli teplotám scházelo - Kania, Pojkar, Lukáč, Havlíček, Melka, Pitule. I z toho důvodu musel nastoupit útočník Redlich v obraně.

Ve čtvrtek hraje Kladno doma, od 18 hodin hostí na druhé ploše ZS Znojmo.

Piráti Chomutov – Rytíři Kladno 3:1 (0:0, 1:1, 2:0). Branky: 24. D. Kaše (Drtina), 49. O. Kaše (Hřebejk), 59. Dušek (Moore, Scalzo) – 23. Tenkrát (Stach, Mainer).

Chomutov: Kopřiva – Drtina, Rýgl, Koma, Scalzo, Rutta, Šulák, Bartejs, Havel – Sinisalo, D. Kaše, Hovorka – Květoň, Dušek, Moore – Hřebejk, Kämpf, O. Kaše – Ton, Račuk, McGregor.

Kladno: Chábera – Chalupa, Gutwald, Redlich, Růžička, Kehar, Kolařík – Eberle, Rudovský, Dragoun – Tenkrát, Stach, M. Hořava – Dalecký, Strnad, Mainer.