Tři zásahy nudícího se Trvaje, tak tristní byla bilance útočného snažení Kladna v úvodní třetině, kterou jednoznačně ovládli Brňané. Jejich dvougólové vedení, které jim v rozmezí 64 vteřin zařídili ostřílení borci první útočné řady Dopita a Varaďa, bylo pro domácí ještě milosrdné, protože Selinger ve vlastním oslabení ještě prošvihl dvě tutovky. Obě lapilv předvečer svých 26. narozenin Kopřiva.

"Špatný začátek zřejmě pramenil z tíhy utkání. Díky Kopřivovi jsme prohrávali jen o dvě branky. Už dlouho nebylo v kabině tak dusno, jako během první přestávky," přiznal trenér Zdeněk Müller.

Jeho tým neprobral ani time po druhé brance a zvýšenou aktivitu zaznamenali diváci až ve druhém dějství. Živou vodu je pokropil Bílkův kontaktní gól po dorážce Trončínského střely. Tentokrát mohla být ráda Kometa, že po bleskovém útoku Kladna a přesné koncovce Stielera bylo skóre po dvou třetinách jen 2:2.

Až poslední dějství nabídlo vyrovnanou a otevřenou partii s šancemi na obou stranách. A Kladno v něm opět prohrávalo poté, co Eratova dělovka prošla mezi Kopřivovými betony. Byla to stá branka v kladenské síti. Domácí posléze dostali výhodu dvou přesilových her.

V první podržel hosty Trvaj, ve druhé však kapituloval, když se před ním objevil osamocený Frolík. "Po gólu na tři dva jsme si přestali vedení vážit a začali dělat taktické chyby," posteskl si nový kouč Brna Vladimír Jeřábek.

Úplně čisté svědomí neměl Trvaj v 50. minutě. Eberle objel branku a z ostrého úhlu propasíroval puk za jeho záda. Domácí poprvé v utkání vedli a svůj těsný náskok zvýšili při power-play. Do prázdné branky mířil Frolík, který dvanáctým gólem pojistil střeleckou nadvládu v týmu.

"Od druhé třetiny jsme měli místy velký tlak. Přiklonilo se k nám i štěstí, které jsme si za ty dvě třetiny zasloužili," uvedl Müller, zatímco jeho protějšek Jeřábek litoval první části. "Měli jsme víc využít našich šancí."

Kladno – Brno 5:3 (0:2, 2:0, 3:1).

Kladno: Kopřiva - Trončinský, Kaberle, Toman, Dlouhý, Mudroch, Šmach, Kameš, Růžička - Branda, Bělohlav, M. Procházka - Bílek, Kalla, Frolík - Eberle, Stieler, Kuchler - Valský, Šinágl, Burian. Trenér: Zdeněk Müller.

Brno: Trvaj - Houdek, Zubíček, Novák, Ovčačík, Koma, Bičánek - Varaďa, Dopita, R. Dlouhý - Erat, Šindel, Vondráček - Svoboda, Huml, Brabenec - Bourret, R. Procházka, Selinger. Trenér: Vladimír Jeřábek.

Branky a nahrávky: 29. Bílek (Trončínský), 33. Stieler (Eberle, Toman), 48. Frolík (Kalla), 50. Eberle, 60. Frolík (Bílek, Kalla) - 6. Dopita (Novák), 8. Varaďa (Brabenec, Svoboda), 44. Erat (Vondráček, Šindel). Rozhodčí: Homola, Minář - Pavlovič, Rozlílek. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 2337.