Po vlně kritiky přichází pochvala: Jste pašáci!

Kladno /FOTOGALERIE/ - Stalo se to, co už muselo přijít. Hokejisté Kladna po šesti porážkách v řadě konečně začali dávat góly. Jejich oblíbeným sokem se stávají borci Litvínova. Ti ve včerejším posledním kole první poloviny základní části extraligy Středočechům podruhé v sezoně vysoko podlehli. Tentokrát 2:6.

22.11.2009 8

Mezeru mezi betony Horna při trestném střílení nenašelFoto: Josef Procházka

Ofenzivu Buldoků ale neřídil některý ze zkušených borců, nýbrž mladík David Stieler, který ke svým šesti kanadským bodům přidal další tři. A za zmínku stojí famózní Tomáš Horna. Na ledě doslova létal a konečně se v jeho osobě probudil někdo, kdo probudil spící duo legend - Pateru s Procházkou.

Osud hostů se začal naplňovat už v polovině první třetiny, kdy Bělohlav po sólu (přesný pas poslala povedená posila z Ústí Mikulík) a v přesilovce Stieler po kolmici Dlouhého překonali Hübla. Za to, že v rozmezí 73 vteřin neinkasoval i potřetí, může gólman Litvínova sám, protože kryl Hornovo trestné střílení.

Jeho exekutor se ale ve druhé části přece jen dočkal a jeho gól po nádherné přihrávce M. Procházky byl důležitý, protože za necelé dvě minuty dokázal odpovědět na Vopatovo přesilovkové snížení.

Do konce druhého dějství se měnilo skóre pouze na kladenské straně. Zásluhu na tom měl svou druhou brankou Stieler (dorážka rány Kaberleho), a také Frolík, jenž na sklonku třetiny využil z mezikruží další početní výhodu.

Do poslední části nastoupil do litvínovské svatyně Brzobohatý. Když už to vypadalo, že po dvou tyčkách Kuchlera a břevnu Eberlehoudrží čisté konto, prostřelil ho zblízka Toman. Výsledek 6:1 z první čtvrtiny se ale neopakoval. V poslední minutě se trefil hostující Trávníček, jehož branku musel potvrdit videorozhodčí.

Ohlasy asistentů trenérů:

Jiří Šlégr: Řekli jsme si, že budeme hrát jednoduchý a agresivní hokej, ale hru jsme si komplikovali hlavně ve středním pásmu. A na to soupeři čekají a trestají nás za to. Kladno hrálo parádní přesilovky, využili je, naopak my jsme je jako v minulosti nehráli. Tyhle věci v zápasech rozhodují. Mužstvo doufám není tam, co na začátku sezony. To by bylo smutné a asi bychom zase museli měnit trenéry.

Petr Kasík: Věděli jsme, že Litvínov je kvalitní mužstvo, ale konečně jsme dali více než jeden gól a vyhráli. Hráli jsme jen s jedenácti útočníky, i když jsme při zraněních Brandy a Mrázka uvažovali i o hře na tři útoky. Horna zatím zůstane v první pětce, ale jak to bude dál, to nechci předjímat.

Kladno – Litvínov 6:2 (2:0, 3:1, 1:1).

Muž zápasu: Horna.Branky a nahrávky: 11. Bělohlav (Mikulík, Stieler), 12. Stieler (Kuchler, Dlouhý), 26. Horna (Procházka, Patera), 38. Stieler (Kaberle, Kuchler), 40. Frolík (Kalla, Toman), 59. Toman (Horna) – 24. Vopat (Gureň, Švarný), 60. Trávníček (Švarný). Rozhodčí: Minář, Mikula – Blümel, Barvíř. Vyloučení: 7:5 + Trávníček 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 2603.

Kladno: Kopřiva - Kameš, Kaberle, Mudroch, Šmach, Toman, Trončinský, Dlouhý – Horna, Patera, Procházka – Bělohlav, Mikulík, Bílek - Frolík, Kalla, Eberle – Stieler, Kuchler.

Litvínov: Hübl (41. Brzobohatý) - Skuhrovec, Pilař, Stříteský, Švarný, Gureň, Kubát, Kroupa - Jánský, Trávníček, Vopat – Lukeš, Reichel, Černý – Kubinčák, Jenáček, Heinisch - Gerhát, Majdan, Bojer.

Jiří NAGY, Rudolf MUZIKA

22.11.2009 VSTUP DO DISKUSE 8

Pořadatelem Valníku je tradičně kapela Totální nasazení ze Slaného. Hvězdami osmnáctého ročníku jsou slovenští Horkýže Slíže nebo česká legendární skupina Visací zámek  (na snímku).
6

Slánský festival Valník to rozbalí v letňáku poslední srpnový víkend

Rozdáváme zdarma zápasové poutače

OBRAZEM: V Černuci na kolbišti je i o prázdninách stále živo

Černuc - Členové Sportovní stáje Černuc nezahálejí ani o prázdninách. Na kolbišti mladí i odrostlejší jezdci trénují prakticky denně, ať už drezuru nebo skoky pro nejbližší závody.