Kladnu sebral šanci na bonusový bod Němec

Karlovy Vary - Smolně začali a také skončili první poreprezentační bitvu o cenné extraligové body hokejisté Kladna, kteří si z ledu favorizovaných Karlových Varů nakonec odvezli alespoň bod. Jejich ztráta na desáté místo se však zvýšila na pět bodů.

11.2.2009 2

Karlovy Vary - KladnoFoto: Jan Čech

Hned z první střely utkání dostal nerozchytaný Kopřiva gól (2.). Z dálky ho překvapil Dobroň a už za chvíli vyfasoval osobní trest Diviš (4.). Středočechy však zlý vstup do utkání neotřásl. V 6. minutě vyrovnal Čurilla.

Západočeši dali Kladnu v sezoně dva góly v oslabení, včera však nezvládli přesilovku oni. Na konci druhé třetiny, jež herně vyzněla pro hosty, ukázal Frolík jak je v současnosti pro Buldoky důležitým hráčem. Při trestu Bělohlava precizně do horního rohu zakončeným brejkem ztrestal chybu Řezníčka (39.).

Karlovarský veterán ale svoji hrubku odčinil ve 43. minutě vyrovnáním na 2:2. To byl také stav po základní hrací době. Na konci třetí minuty prodloužení byl faulovaný Kumstát a z trestného střílení zajistil domácím bonusový bod reprezentant Němec.

Po utkání zavládlo v kladenské šatně veliké zklamání. „Do utkání jsme velice špatně vstoupili, ale rychle se nám podařilo vyrovnat,“ začal své hodnocení utkání Zdeněk Müller a pokračoval: „Na konci druhé třetiny jsme se dostali do vedení, a když se teď za zápasem podívám, tak je jeden bod pro nás málo,“ smutně konstatoval.

Na domácí straně bylo o poznání veseleji. „My jsme měli sice výborný vstup do zápasu, ale po vyrovnání Kladna jsme se dostali do útlumu,“ přiznal po utkání karlovarský kouč Mikuláš Antoník a dodal: „Velice důležité byla střela Řezníčka, který na začátku třetí třetiny vyrovnal. To že jsme získali dva body je pro nás velice důležité,“ přiznal.

Extraliga pokračuje už dnes. V televizní předehrávce hostí Kladno Plzeň, která včera nečekaně vyhrála na horkém ledě Liberce.

Karlovy Vary – Kladno 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0
HC Energie Karlovy Vary: Mensator – Němec, Dobroň, Mudroch, Prošek, Řezníček, Duben, Čutta, K. Černý – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Dej, Sailer, Hluchý – Skladaný, Pech, Melenovský – Milan Procházka, Zaťovič, Zucker. Trenér: Josef Paleček
HC Geus Okna Kladno: Kopřiva – Nádašdi, Hájek, A. Pavlas, Trončinský, Novotný, Šmach, Kameš, P. Hořava – Diviš, Patera, Martin Procházka – Čurilla, Mrázek, Bělohlav – Horna, Kalla, Frolík – Valský, Stieler, Kuchler. Trenér: Zdeněk Müller.
Branky: 2. Dobroň, 43. Řezníček (Kumstát, Košťál), 63. Němec (trestné střílení) – 6. Čurilla (Bělohlav), 39. Frolík (Hájek). Rozhodčí: Pešina, Šír – Lederer, Gebauer. Vyloučení: 2:4 + Diviš 10. minut. Využití: 0:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 3320.

11.2.2009 VSTUP DO DISKUSE 2

Krimimix: Rozbitá výloha, vykradené auto i opilá cyklistka

Trenér kladenské U19 Brabec má ze sezony obavy

Bezohledný řidič ohrožoval lidi, policie proto žádá o spolupráci

Kladno – Kladenští policisté žádají občany o spolupráci. Hledají poškozené lidi, které dvavatřicetiletý muž ohrozil svou nebezpečnou a riskantní jízdou v ulicích Kladna.

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Tahoun Přívara bude zároveň trenérem Kanonýrů

Kladno - S novou trenérskou dvojicí jdou do sezony florbalisté Kladna. Po sestupu ze Superligy tým opustili Honzové Zahalka a Buk, na jejich místo vedení klubu dosadilo dva borce, kteří loni ještě hráli za Kanonýry nejvyšší soutěž.