Kladnu sebral šanci na bonusový bod Němec

Karlovy Vary - Smolně začali a také skončili první poreprezentační bitvu o cenné extraligové body hokejisté Kladna, kteří si z ledu favorizovaných Karlových Varů nakonec odvezli alespoň bod. Jejich ztráta na desáté místo se však zvýšila na pět bodů.

11.2.2009 2

Karlovy Vary - KladnoFoto: Jan Čech

Hned z první střely utkání dostal nerozchytaný Kopřiva gól (2.). Z dálky ho překvapil Dobroň a už za chvíli vyfasoval osobní trest Diviš (4.). Středočechy však zlý vstup do utkání neotřásl. V 6. minutě vyrovnal Čurilla.

Západočeši dali Kladnu v sezoně dva góly v oslabení, včera však nezvládli přesilovku oni. Na konci druhé třetiny, jež herně vyzněla pro hosty, ukázal Frolík jak je v současnosti pro Buldoky důležitým hráčem. Při trestu Bělohlava precizně do horního rohu zakončeným brejkem ztrestal chybu Řezníčka (39.).

Karlovarský veterán ale svoji hrubku odčinil ve 43. minutě vyrovnáním na 2:2. To byl také stav po základní hrací době. Na konci třetí minuty prodloužení byl faulovaný Kumstát a z trestného střílení zajistil domácím bonusový bod reprezentant Němec.

Po utkání zavládlo v kladenské šatně veliké zklamání. „Do utkání jsme velice špatně vstoupili, ale rychle se nám podařilo vyrovnat,“ začal své hodnocení utkání Zdeněk Müller a pokračoval: „Na konci druhé třetiny jsme se dostali do vedení, a když se teď za zápasem podívám, tak je jeden bod pro nás málo,“ smutně konstatoval.

Na domácí straně bylo o poznání veseleji. „My jsme měli sice výborný vstup do zápasu, ale po vyrovnání Kladna jsme se dostali do útlumu,“ přiznal po utkání karlovarský kouč Mikuláš Antoník a dodal: „Velice důležité byla střela Řezníčka, který na začátku třetí třetiny vyrovnal. To že jsme získali dva body je pro nás velice důležité,“ přiznal.

Extraliga pokračuje už dnes. V televizní předehrávce hostí Kladno Plzeň, která včera nečekaně vyhrála na horkém ledě Liberce.

Karlovy Vary – Kladno 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0
HC Energie Karlovy Vary: Mensator – Němec, Dobroň, Mudroch, Prošek, Řezníček, Duben, Čutta, K. Černý – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Dej, Sailer, Hluchý – Skladaný, Pech, Melenovský – Milan Procházka, Zaťovič, Zucker. Trenér: Josef Paleček
HC Geus Okna Kladno: Kopřiva – Nádašdi, Hájek, A. Pavlas, Trončinský, Novotný, Šmach, Kameš, P. Hořava – Diviš, Patera, Martin Procházka – Čurilla, Mrázek, Bělohlav – Horna, Kalla, Frolík – Valský, Stieler, Kuchler. Trenér: Zdeněk Müller.
Branky: 2. Dobroň, 43. Řezníček (Kumstát, Košťál), 63. Němec (trestné střílení) – 6. Čurilla (Bělohlav), 39. Frolík (Hájek). Rozhodčí: Pešina, Šír – Lederer, Gebauer. Vyloučení: 2:4 + Diviš 10. minut. Využití: 0:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 3320.

11.2.2009 VSTUP DO DISKUSE 2

David Stahl stál poprvé v bráně Kladna od začátku utkání.

Stahl řešil neplánované pády na led, ale premiéru mezi Rytíři si pochval

Kladno - Kadaň 3:2.

Mladíček Stahl dovedl Rytíře k těsné výhře v Kadani

Nedaleko Slaného se srazila tři auta

Slaný - Kladenští policisté z dopravního inspektorátu vyjížděli v pondělí 16. října k dopravní nehodě, která se stala dopoledne nedaleko Slaného.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Libušín přišel o Nika, přesto bral tři body

FOTO: Kladensko – Šestibodový víkend pro kladenské chrty závodící s čelem tabulky I. A třídy. Hřebečská parta tedy chrty proti slabému Mníšku moc nepřipomínala, ale i tak brala výhru 3:1. Libušín uspěl na horké půdě v Cerhovicích 4:2, ale po změně stran také klopýtal.