Bylo to neskutečné, co Kladeňáci v pátek večer všechno zahodili. Jen v úvodních dvou třetinách si vytvořili určitě po pěti ložených šancích, jenže obrana Bílých tygrů v čele s výborným brankářem Pincem odolala.

Jen oslavenec Jaroslav Kalla hrající šestistý ligový duel se držel za hlavu dvakrát. V první třetině při jeho ráně zblízka už část hodně početného publika hulákala GÓL, ale byla to jen tyčka. Ve druhé části zase Kalla ujel po skvostném pasu Lepina, ale před Pincem uklouzl.

Pinc kouzlil i při pokusu Knotka, jemuž nepomohla ani technická finesa před zakončením. Na druhé straně Chábera držel svůj tým také perfektně, hlavně v první třetině při sólu Urbana.

Teprve v čase 48:31 to přišlo. Liberečtí dlouháni Ulrych s Nedvědem nabídli Kladnu více než minutovou přesilovku a obránce Kameš dvojnásobnou početní převahu bombou od modré proměnil.

Ale Tygři, kteří ke kvalitě duelu také přispěli vysokým dílem, s odpovědí dlouho neváhali. Zatlačili Kladno a v 54. minutě jejich neskutečně obrovitá lajna srovnala Vantuchem.

V závěru toužilo rozhodnout spíš Kladno, hlavně Bicek byl blízko, ale těsně minul.

Místo toho mohli rozhodnout Bílí tygři poté, co Kudrna přibarvil pád po seknutí Růžičky a rozhodčí se dodatečně rozhodli, že budou vylučovat. Oslabení, včetně toho tři na čtyři v prodloužení, Rytíři skvěle přečkali a vzápětí z brejku udeřili po proměněném sólu Dragouna.

Radost byla jako při zisku titulu."Vůbec jsme nevěděl, co dělám. Vyšel z toho takový tajtrlík," chechtal se mladý kladenský forvard, pro kterého je stejě důležitý i poslední duel v Českých Budějovicích. Pokud tam Kladno vyhraje za dvabody, Zlínnezíská v Brně ani bod a Vítkovice získají doma s Třincem jediný bod, budou Rytíři šestí. "Pořád na to myslíme,ale klidně i na sedmé místo. Pořád je o co hrát,"dodal Dragoun, který si moc pochvaloval spolupráci s Jiřím Bickem. "Je to přece vítěz Stanley Cupu."