Kladno – Bez nemocného kapitána Patery i nejlepšího beka Nádašdiho vstoupili hokejisté Kladna do předehrávky 39. kola extraligy. Ale s o to větším entuizasmem, který je dovedl k naprosto zasloužené výhře nad lídrem tabulky, jehož porazili poprvé v sezoně. Hrdiny duelu byli dvougólový střelec František Mrázek a brankář Miroslav Kopřiva.

8.1.2009

Kladno - Litvínov Foto: Josef Procházka

Kladno – Litvínov 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Hosté oslabení o Lukeše či Rindoše ztratili už na konci čtvrté minuty brankáře Fraňka, který po kontaktu s Bělohlavem musel odstoupit (zablokovaná krční páteř). Jenže v Litvínově mají naprosto rovnocennou náhradu – Jaroslava Hübla a ten dlouhou držel naděje svého celku na lepší výsledek.
Překonal ho pouze František Mrázek. Nová posila Kladna z Ústí nad Labem ještě v první třetině skórovala zblízka po akci Nováka s Kuchlerem a ve druhé třetině se dostala po vysunutí Hořavy do sólového úniku. Mrázek obě střely namířil mezi Hüblovy betony.

„Přitom tu druhou střelu jsem mířil na lapačku. Ale v Kladně se mi střelecky prostě daří, přitom nejsem žádný velký kanonýr. Asi je to pro mě hokejově město zaslíbené,“ usmíval se šťastný střelec, jenž měl v Ústí problémy kvůli snížení platu (klub ho může po sestupu snížit až o 20 procent), a tak se po zranění rozehrával jen ve druholigovém Jindřichově Hradci. „A Kladnu jsem vděčný, že si mohu zahrát extraligu. Je to přece jen úplně něco jiného.“

Kladno v utkání vládlo. Jakoby neúčast Patery nalila hráčům do žil více bojovnosti než v jiných duelech. Dokázali, že i bez lídra týmu to jde a zaslouženě zápas dotáhli do vítězného konce. Diviš dobře centroval první formaci, Kuchler s Novákem výborně doplňovali Mrázka ve druhé, Frolík létal ve třetí a čtvrtá dřela do úmoru. „Možná jsme se semkli víc, protože to je náš lídr a ten vždycky hodně schází. Snad se brzy uzdraví,“ doufá Mrázek.

V poslední části domácí ještě vedení zvýraznili, když Frolíkovy dvě trefy během jediného střídání sudí Svoboda nemohl uznat nejprve kvůli postavení Diviše v brakovišti a podruhé kvůli tomu, že kotouč nepřešel brankovou čáru. Tým se dočkal až čtyři minuty před koncem po parádní akci Frolíka a efektním bekhendovém zakončení Horny, po němž však kopl soupeře Kalla a dostal trest ve hře. To byla jediná kaňka na kladenském čtvrtečním výkonu. „Kalla nám bude chybět minimálně jedno utkání, ale nic jsem neviděl, nemohu víc říct. Snad jen to, že jsme hráli dobře a byla jen škoda, že jsme ve druhé třetině neodskočili na rozdíl více gólů,“ zhodnotil asistent kladenského trenéra Petr Kasík.

Jeho protějšek Jaroslav Hübl starší byl zklamaný. A nejen z výkonu svých svěřenců. „Dnes jsme tady nepodali dobrý výkon a nemohli uspět. Jsme ve fázi, kdy se týmu prostě nedaří a je potřeba, abychom začali od základních věcí a jednoduchosti ve hře,“ konstatoval muž, jemuž další vrásky vehnala do tváře žmíněné zranění Fraňka a navíc i obránce Jiřího Šlégra, který do poslední části už nenastoupil.

Kladno: Kopřiva - Novotný, Hájek, Pavlas, Trončinský, Kameš, Hořava, Gudas - Diviš, Bělohlav, M. Procházka - Novák, Mrázek, Kuchler - Horna, Kalla, Frolík - Valský, Stieler, Eberle. Trenér Zdeněk Müller.
Litvínov: Franěk (4. J. Hübl) - Šlégr, Kubát, Kroupa, Švárny, Walter, Punčochář, Skuhrovec, Vobořil - J. Černý, Reichel, Bahenský - Kubinčák, V. Hübl, Trávníček - Jánský, Branda, Jenáček - Šinkovič, Heinisch, Zíma. Trenér Jaroslav Hübel st.
Branky a nahrávky: 19. Mrázek (Novák, Kuchler), 25. Mrázek (Hořava), 56. Horna (Frolík). Rozhodčí: Svoboda – Charvát, Bádal. Vyloučení: 3:3 + Kalla 5 minut a do konce utkání. Diváci: 1733.

8.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

Rytíři Kladno – Slavia Praha 1:9, příprava 23. 8. 2016

Rytíři v úterý vyzvou v odvetě Slavii

Krimimix: Ujíždějící řidič a zloděj v obchoďáku

Výluka na kladenské trati se mění. Přibývá další

Střední Čechy - Na železniční trati z Masarykova nádraží v Praze směrem na Kladno a Rakovník platí od počátku července v souvislosti s uzavřením dlouhodobě rekonstruovaného Negrelliho viaduktu v Praze výlukový jízdní řád. Ode dneška do 3. září se výluka rozšíří.

U Libušína se zřítil popelářský vůz ze srázu, dva lidé jsou zraněni

Kladensko - Na silnici mezi obcí Důl Libušín a Libušínem se stala v pondělí odpoledne dopravní nehoda popelářského vozu.

V Kladně Dubí se srazil ford motorku

Kladno – V pondělí dopoledne se stala v Kladně-Dubí ve Vrapické ulici dopravní nehoda dvou vozidel. Střetl se při ní automobil značky Ford Ka s motocyklem značky Yamaha.

Slaný vybuduje nový varovný systém a povodňový plán

Slaný - Přestože Slaný neleží na žádném významném vodním toku, kromě několika potoků v místě a okolí, které se při přívalových deštích občas rozvodní, se patnáctitisícové město i tak postará o vybudování nového varovného systému a povodňového plánu. Kromě velké vody zajistí systém varování obyvatel před mimořádnými událostmi.