Mladí Rytíři pardubický tuhý perník přece jen provrtali

Kladno – Hokejoví junioři Kladna učinili další krůček k postupu do čtvrtfinále play-off extraligy. Výhra nad Pardubicemi se ale rodila nesmírně těžce. S Východočechy dlouho prohrávali přesilovkovou trefou Voženílka z 16. minuty. A až ve třetím dějství dostal pardubický perník dvě trhliny.

5.3.2015

Válečná porada juniorů Rytířů.Foto: Jiří Nagy

Provrtal se jím Machač, jehož dva šťastné zásahy ze 43. a 57. minuty zajistily Rytířům cenné body za výhru 2:1. V závěru to ale byly nervy, poněvadž hosté hráli půl minuty před koncem přesilovku a v posledních vteřinách vytvořili před brankou Vladaře obrovský, málo vídaný závar.

Asistent trenéra Kladna Petr Tatíček mínil, že jeho tým po výhrách se Spartou a Plzní částečně ztratil v sobotu v Liberci (1:4) glanc. „Až ve třetí třetině se to zlepšilo. Různě jsme to točili a přálo nám štěstí. Na klucích byla vidět velká vůle," uvedl.

Do zápasu naskočili i zranění borci a tím prokázali, jak moc si Rytíři postup do vyřazovacích bojů přejí. „Po dlouhé době mají junioři šanci si zahrát play-off. To pak nic nebolí a leccos se překoná," usmál se Tatíček a pochválil soupeře za disciplinovanou a chytrou hru.

Mužem zápasu byl Patrik Machač. Autor obou branek vítězů rovněž ocenil dobrou defenzivu soupeře kolem brány a také tah trenérů, kteří ve druhé třetině točili čtyři lajny proti třem pardubickým. „To nám pomohlo. Odpočinuli jsme si a ve třetí části jsme soupeře zlomili. Tlačili jsme se a nutili do gólmana," uvedl a přiznal, že ani neví, jak se při prvním gólu dostal kotouč přes výborného Vejmelku do sítě.

„Vyplynul z našeho tlaku. Šli jsme štěstí naproti," konstatoval dvacetiletý útočník.

Dnes ve středu v 16.00 hodin hostí rytíři Slavii a pokud vyhrají alespoň za dva body, budou mít před posledním utkáním na Spartě jisté play-off.

5.3.2015

Publikum na Okoři

FESTIVAL OKOŘ: Hvězdnou sestavu doplní Marta Jandová a Eddie Stoilow

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Den na rybářské baště v Unhošti bude plný pochoutek a zážitků

Unhošť – Český rybářský svaz Unhošť pořádá v sobotu od 14 do 24 hodin Den na rybářské baště. Příjemné setkání se už potřetí uskuteční v areálu na sádkách v Unhošti nedaleko rybníka Bulhar.

Na silnici mezi Veltrusy a Neratovicemi se srazila dvě auta

Mělnicko - Na silnici II/101 mezi Veltrusy ve směru na Neratovice se stala v pátek ve 13.25 hodin dopravní nehoda dvou vozidel. Na mostě nad dálnicí D8 se  srazilo osobní vozidlo s dodávkou.

Právě jsme se narodili

Kladno, Slaný /ANKETA, FOTOGALERIE/ - V uplynulém 33. týdnu roku 2017 se v kladenské a slánské porodnici narodili další noví občánci. Šťastným rodičům blahopřejeme a miminkům přejeme hodně štěstí na dlouhou cestu životem.

David Štich byl vidět, i když se nepral

Kladno – Také druhé přípravné utkání na ledě soupeře prohráli hokejisté Kladna 1:3.