Domácí zahájili v rytmu pondělní jasné výhry v Pardubicích. Hlaváče ještě vychytal výborně Francouz, ale v 6. minutě zpracoval Látal těžkou příhru Eberleho, natlačil se mezi kruhy a jeho bekhend neměl chybu – 1:0. Litvínov zastavil nápor díky 58 vteřin dlouhé přesilovce pět na tři, ale mnoho při ní nevymyslel a největší šanci si vytvořil po domácí hrubici už předtím. Cikánek však kryl.

Domácí mohli skórovat ještě při vlastním oslabení, jenže L. Procházka trochu váhal a o možnost přišel.

Litvínovu patřil úvod druhého dějství. Už po půlminutě se bombou z první těsně za modrou prosadil Kafan a po chvíli skoro ze stejného místa shodně pálil Baláž – 1:2. A to ještě mezitím Hanzl napálil tyčku!

Přesto Litvínov třetí gól připojil. Opět ze stejného místa, jenže Kousalík mířil přesně pod horní tyč. Až čtvrtá trefa do sítě nebohého Cikánka padla trochu jinak. L. Procházka zahákoval Hanzla, ten dostal výhodu trestného střílení a kličkou po ruce nezaváhal.

Poničenou fasádičku Rytířů vylepšila až 1:37 dlouhá převaha pět na tři, ale Bicek v čisté tutovce zblízka selhal. Když už to vypadalo na totální zmar, zaúřadoval opět Látal po akci Eberleho a 48 vteřin před koncem třetiny to bylo 2:4.

Na zvrat utkání ale Rytíři v úterý neměli. V poslední části se dostali do šance jen se štěstím, kdy se kotouč neočekávaně odrazil od mantinelu, ale za upadnuvšího Francouze včas zaskočil bek Gula.

Severočeši se ubránili i náporu v poslední minutě při power-play Kladna a Kubinčák ji potrestal gólem do odkryté klece.

Kladno – Litvínov 2:5 (1:0, 1:4, 0:1). Branky: 6. Látal (Eberle), 40. Látal (Eberle) – 21. Kafan (Hübl), 23. Baláž (Kubinčák), 30. Kousalík (Kubinčák, Gerhát), 35. Hanzl, 60. Kubinčák. Rozhodčí: Dundr, Ondráček – Koželský, Vlasjuk. Vyloučení: 3:9, bez využití.

Kladno: Cikánek – Drtina, Drtil, Černošek, Růžička, Piskáček, L. Procházka, Mocek, Macholda – Hlaváč, Patera, Bicek – Dalecký, Dragoun, Hovorka – Látal, Lukáč, Eberle – Strnad, Melka, Valský.

Litvínov: Francouz - Zeman, Posmyk, Jareš, Stříteský, Kubát, Kousalík, Brejčák, Gula – Kafan, Hübl, Lukeš – Trávníček, Hanzl, Černý - Baláž, Kubinčák, Gerhát – Majdan, Bojer, Smolka.