Proti Kladnu stálo několik jeho odchovanců - trenér Mach i celá útočná lajna Melka, Kuchler, Gengel. Právě Ladislav Gengel v 8. minutě proměnil sólový nájezd a zvyšoval už na 2:0, když chviličku předtím inkasovali hosté smolný vlastní gól po nahození Tůmy.

Vzápětí po Gengelovi trefil ještě tyčku Kloz, který se v létě neúspěšně ucházel u Rytířů o angažmá a úvod sezony ho zastihl v dobré střelecké formě.

Postupně ale začali být vidět hlavně hosté. Hlavní tahoun Stach do přestávky přepychově snížil a ve druhé, nervózní třetině plné vyloučení jeho tým obrat dokončil. Nejdřív po polovině duelu Bílek po nádherné přihrávce Rudovského (4 asistence!) vyrovnal a na následující minuty by Ústí asi raději zapomnělo. Hes dostal za faul do obličeje Stacha (zápas nedohrál) trest na pět minut a do konce zápasu a jeho prohřešek Rytíři dokonale potrestali. V poslední minutě se na brankovišti prosadila důrazem posila z Plzně Pitule a druhý bijec Skuhravý (naskočili společně v první formaci) po pár vteřinách krásnou ranou od mantinelu zvýšil na 2:4!

Ústeckým svitla naděje ještě v úvodu třetího dějství, když Rys dostal po faulu Nashe stále ještě v oslabení výhodu trestného střílení, ale Mensator zasáhl skvěle a vzápětí Skuhravý trochu šťastně přehodil beton domácího brankáře Soukupa – 2:5. Byla to třetí trefa při vyloučení Hese!

Kubica sice ještě snížil a pokazil Mensatorovi zatím ne moc dobrá brankářská čísla, nicméně poslední slovo patřilo dalšímu veteránovi v kladenské sestavě Hornovi a jeho prudké ráně.

Nechyběla ani závěrečná děkovačka s fanoušky Kladna, dokonce dvojnásobná. Nejvíce ovací si vysloužil kapitán Václav Skuhravý. Na svatého Václava se mu zápas povedl dokonale.

Asistent kladenského trenéra David Čermák nekličkoval a uznal, že  jeho tý měl špatný vstup do utkání. "Domácí vedli 2:0 a v tu chvíli se ještě dostali do samostatného úniku a trefili tyč. V této části jsme nehráli dobře a celé utkání mohli ztratit. Naštěstí se nám povedlo snížit a ve druhé třetině hru vyrovnat. Zápas rozhodla pětiminutová přesilovka, v níž jsme dokázali třikrát skórovat," řekl.

Miroslav Mach šéfující lavičce Ústí byl pochopitelně naštvaný, jeho tým měl zápas rozehraný skvěle. "Prvních deset minut jsme byli jasně lepší. Vedli jsme 2:0, trefili jsme tyčku a měli jsme nájezd. Potom uděláme nepochopitelnou chybu, dostaneme gól na 2:1 a hra se sesype. Kladno toto umí hrát a přesilovky proměňovat. Dopadlo to jak to dopadlo. Chceme se za to omluvit divákům."

Slovan Ústí n/L - Rytíři Kladno 3:6 (2:1, 0:3, 1:2). Branky a nahrávky: 7. Tůma (Kloz, Roubík), 8. Gengel (Kuchler, Melka), 52. Kubica (Pohl) – 16. Stach (Rudovský), 32. Bílek (Rudovský, Stach), 40. Pitule (Rudovský, Repe), 40. Skuhravý (Bílek, Kindl), 43. Skuhravý (Nash, Bílek), 57. Horna (Kindl, Rudovský). Rozhodčí: Horinek – Rozlílek, Toman. Vyloučení: 5:7, navíc Hes (ÚL) 5 + do konce. Využití: 0:3. Diváci: 1837.

Ústí: Soukup – Brož, Smetana, Pohl, Hes, Kurka, Bernad, Macek – Tůma, Roubík, Kloz – Rys, Kubica, Křivohlávek – Gengel, Melka, Kuchler – Novák, Kopta, Navarra. Trenér: Mach.

Kladno: Mensator – Nash, Kolářík, Repe, Kehar, Zajíc, Gutwald – Horna, Skuhravý, Pitule – Bílek, Stach, Rudovský – Dalecký, Machač, Kindl – Redlich, Lukáč, Dvořáček. Trenér: Lidický.