„Podali jsme nejlepší výkon v sezoně. Dařilo se nám kombinačně a měli jsme celý zápas mírně navrch,“ těšilo trenéra Františka Hamouze, jenž ale měl přece jen v závěru zápasu obavy.

Hosté po dvou třetinách prohrávali 2:4, a jelikož nastoupili do třetí části pozdě, vyfasovali dvě minuty za zdržování. Lány přesilovku už po 18 vteřinách využily.

„Ještě že jsme tu branku dali, protože ke konci nás soupeř tlačil,“ přiznal Hamouz. Černošice tři minuty před závěrečným klaksonem totiž snižovaly už na 5:4 a v závěru marně hrály minutovou power–play umocněnou vyloučením domácího hráče.

Zaváhání Solopisk využil Důl Kladno k posunu na druhou pozici. Domácí Dobřichovice na něj vletěly se vší vervou a po deseti minutách vedly 4:0! Do konce třetiny Důl snížil a ve druhé nastřílel čtyři branky. Vyrovnávací na 4:4 byla zlomová, poněvadž po ní domácí vyklidili led.

Do konce základní části schází dvě kola a Žilina v nich bude hájit šesté místo, které ještě zajišťuje vyřazovací boje. V Černošicích se jí ale proti zdejším juniorům nevedlo a o její prohře bylo rozhodnuto už po první třetině. Prohrála ji o tři branky.

Solopisky - Mníšek 9:9 (7:2, 2:3, 0:4). Branky: Řezník 3, Pácl 3, Liška, Červený, Mašita - Krákora 5, Peterka 3, Pražák.

Lány - Černošice B 5:4
(1:1, 3:1, 1:2). Branky: Bergman 2, Slapnička 2, Máslo - Kovařík 4.

Dobřichovice - Kladno 5:7
(4:1, 0:4, 1:2). Branky: Jícha J. 2, Jícha T., Kro, Šebík - Štechmiler 3, Drož, Karas, Poljakov, Heller.

Černošice junioři - Žilina 7:2
(3:0, 2:1, 2:1). Branky: Ottomanský 4, Švabík, Krásný, Šalamoun - Möstl, Husák.