Pro domácí je smutné, že o výsledku rozhodl diskutabilní gól Kováře ze 46. minuty. Vymyslel ho Straka sice famózní přihrávkou zpoza klece, ale zakončující Kovář těsně předtím fauloval beztrestně v rohu kluziště.

Jinak si ale Plzeň výhru zasloužila. V Kladně se od úvodní minuty chovala jako doma. Hlinka sice dvě šance v úvodu zahodil, ale pak domácí nechali rozjet od vlastní modré Pituleho, jehož první ránu Cikánek sice kryl, ale mladík se dostal i k dorážce – 0:1. Domácí se nadechli k tlaku jen v závěru prvního dějství, kdy Hlaváč po trochu náhodně akci vyrovnal a v zápětí měl na holi kladenské vedení Knotek.

Jediná šance Rytířů, jak v zápase vést, však skončila na Svobodově betonu.

Druhá třetina, to bylo dlouho domácí utrpení. Indiáni kroužili kolem branky, trenér Vojta si dával hlavu do dlaní. A nakonec si musel vybrat oddechový čas.

Jenže to už jeho tým opět prohrával, Strakovu nádhernou nabídku z první usměrnil za Cikánka Duda.

Pak už přišel zmíněný zásah Kováře, na který sice odpověděl snížením od modré Toman, ale následnou šanci už Hlaváč promarnil a nevyšlo ani závěrečné power-play, při němž si Svoboda málem srazil za záda nahození Kally.

Ovšem i video ukázalo, že gól byl jen zbožným přáním domácích.

Ohlasy trenérů:

Milan Razým:
Vyhráli jsme zaslouženě. Nicméně jsme neproměnili řadu šancí, a když konečně odskočili, tak zase nechali Kladno dostat na kontakt a do konce jsme se pak o výsledek obávali. Dva nové hráče Tomáše Hornu a Roberta Schnabela jsme zařadili kvůli početné marodce. Na Tomášovi bylo vidět, že se snaží, ale také že dlouho nehrál a jeho styl je jiný než kladenský, odkud pochází. Uvidíme, jak se přizpůsobí. Roberta jsme vzali i proto, že je vysoký a silný. Tvrdost, samozřejmě v rámci fair-play, potřebujeme.

Petr Tatíček: Souhlasím, že jsme prohráli zaslouženě, Plzeň byla lepší po většinu utkání. Problém jsme měli v obranné fázi a znát bylo, že nás je do obrany moc málo. Pavel Skrbek je už na odchodu a po chřipce, Jirka Drtina šel do utkání bez tréninku. Další obránce snad dorazí příští týden, něco máme rozjednaného. Měl by být z extraligy. Lukáč nenastoupil kvůli výronu kotníku z Liberce.

Rytíři Kladno – HC Plzeň 1929 2:3 (1:1, 0:1, 1:1). Branky a nahrávky: 19. Hlaváč (Patera, Toman), 50. Toman (Kalla, Dragoun) – 10. Pitule (Schnabel), 24. Duda (Martin Straka, Jan Kovář), 46. Jan Kovář (Martin Straka). Rozhodčí: Fraňo, Šindler – Bádal, Bejček. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 3272.

Kladno: Cikánek – Lepine, Toman, L. Procházka, Piskáček, David Růžička, Drtina – Bicek, Patera, Hlaváč – Hovorka, Dragoun, Kalla – Bílek, Knotek, Kuchler – Valský, Melka, Kafka, od 31. min. navíc Eberle. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Plzeň: A. Svoboda – Dan Růžička, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, St. Pierre, Marušák, Kinrade, Schnabel – Duda, Martin Straka, Jan Kovář – Kratěna, J. Hlinka, Lev – Horna, Johnson, Mrňa – Dvořák, Pitule, M. Heřman – Vostřák. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.