Plzeň – Kladno 2:1

Domácí nastoupili dost oslabení, když jim vypadl útočník Fabuš, ale semkli se a navíc jim vyšla první vážnější akce. V čase 1:13 vybídl Adamský, jenž nahradil Fabuše, Kracíka a ten ranou pod horní tyč nedal Kopřivovi šanci. Kdo by ale čekal brankové hody, byl úplně mimo. Plzeň sice vytrvale tlačila, Kladno zase nabízelo kvalitní brejky, ale gól ne a ne padnout.

Domácím patřily úvodní dvě třetiny, ale v té třetí začalo mnohem lépe Kladno. V přesilovce ještě mladíček Francouz zblízka vychytal Bělohlava, ale právě Bělohlav poté skvěle zakombinoval s Hornou a ten bekhendovým blafákem vyrovnal. Jenže vzápětí fauloval Hájek a Západočeši předvedli, že v současnosti je jejich přesilovka ještě lepší než kladenská. Straka odlákal Novotného až k modré čáře, zadovkou vrátil Kracíkovi a jeho pas přes brankoviště nemohl Vlasák odmítnout – 2:1. Vzápětí mohl zvýšit Benák, ale netrefil mezi tyče, a když na druhé straně neuspěl v největší možnosti hostů Bělohlav, skóre se už nezměnilo. I proto, že závěrečný nápor hostů přibrzdily zbytečné fauly Čurilly a Trončinského. Vzápětí sice šel za katr také Vlasák, ale Bělohlav vteřinu před koncem neprocpal kotouč zpoza klece za Francouze.

Milan Razým (Plzeň): Ačkoliv jsou obě mužstva laděna ofenzivně, v utkání dominovaly obrany a oba gólmani. My jsme dobře začali, už ve druhé minutě jsme dali gól, který byl dlouho vedoucí. Hosté potom sice vyrovnali, ale my jsme vzápětí využili přesilovku k vstřelení vítězné branky. Kladnu jsme nic podobného nedovolili, a to bylo pro vývoj utkání klíčové."

Petr Kasík(Kladno): "Začali jsme špatně, brzy jsme inkasovali a ačkoliv jsme se postupně zlepšovali, dali jsme jen jediný gól a vinou taktických chyb a z nich plynoucích vyloučení jsme ten zápas ztratili.

Branky: 2. Kracík (Adamský), 48. Vlasák (Kracík, Straka) – 46. Horna (Bělohlav). Rozhodčí: Hradil - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:5, využití: 1:0.Diváků: 6185.Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1.

Plzeň: Francouz - Benák, Hudec - Cartelli, Smrek - Redlihs, Pácal - Tomas, Straka, Vlasák - Adamský, Kracík, Matějovský - Dvořák, Kovář, Ludvík

Kladno: Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Pavlas, Trončinský, Novotný, Hořava - Diviš, Patera, Procházka - Novák, Kuchler, Stieler - Horna, Kalla, Bělohlav - Valský, Čurilla, Frolík