Pod novou kostkou a před čtyřmi tisíci lidí to Rytířům pálilo

Kladno /FOTOGALERIE/ – Konečně našlapaná hala. Hokejové Kladno se po sedmnácti letech dočkalo nové multikostky, a tak se na novou parádu vyrazilo podívat více téměř čtyři tisíce fanoušků. Letošní rekord by na předposlední Šumperk jindy sotva přišel a lidem se nové zařízení moc líbilo. Stejně jako výsledek, který pro sebe Rytíři urvali v poměru 6:2. A vrátili se do čela WSM ligy.

28.12.2015

Kladno doma jasně přehrálo Šumperk, gól slaví kapitán Václav Skuhravý. Foto: Tomáš Kostečka

Co v úvodu chytil brankář Svoboda kladenskému Hornovi, za to se po extraligových kluzištích štráduje ve zlaté helmě, jeho přesun od tyče k tyči byl vážně bleskový. Přesto Kladeňáci novou kostku v první třetině jednou gólově rozsvítili. To se v oslabení pustila do ostrého boje dvojka Strnad – Machač a druhý jmenovaný potrestal hrubku hostů dokonalou ranou – 1:0.

Nicméně také hosté ukazovali, že zejména v útoku jim šikovnost neschází. Navrátilec Mensator se ale držel víc než dobře a žádnou ze šancí do rány nepustil. Zuby kousajícího Šumperku otupila první polovina druhé třetiny, v níž jeho hráči a zejména Holík začali kupit jeden faul za druhým. Hned první převahu zužitkoval po tradiční přihrávce Stacha přes brankoviště Bílek, ale pak Kladno několik obrovských šancí nedalo (Skuhravý zblízka do břevna) a pokazilo i dlouhatánskou převahu pěti proti třem.

Místo toho šel do kontaktu Šumperk. Gewiese parádně sestřelil Dvořáčka, Růžička na to reagoval složením Fořta, ale jeho zákrok byl faulem, který potrestal právě Fořt přesnou tečí rány Půhoného. Navíc při gólu fauloval Ptáček, šel také na trestnou a po návratu sám ujížděl na Svobodu, jenže nedal. Neuspěl ani Stach, to už puk skákal po brankové čáře, ale chvíli před koncem další Holíkův zákrok potrestal Rudovský 3:1. Holík to už nevydržel, sudímu vynadal a dostal do konce.

Kladno se definitivně uklidnilo v úvodu třetí třetiny, kdy dohrávanou přesilovku využilo nezničitelné duo hokejových umělců Stach – Bílek, druhý jmenovaný 33. trefou sezony zvýšil na 4:1 a jeho tým pak zápas v poklidu dohrál a udělal několik radůstek zaplněnému stadionu.

Nejprve Čurda a hlavně Strnad parádně připravili první trefu sezony (ne) střelci Lukáčovi, pak sice Staněk korigoval, ale poslední slovo zase patřilo nádherné kombinaci domácích. Horna rozehrál Repemu, ten pak servíroval Redlichovi opět do pozice, z níž se nedalo netrefit.

Rekordní návštěva 3780 diváků tak zaslouženě aplaudovala mužům v bílém.

"Soupeř ukázal svou sílu. Připravovali jsme se zejména na jeho přesilové hry, které hraje výborně, ale bohužel vlastní disciplínou, nebo jinými okolnostmi jsme ho do početní převahy pouštěli," naznačil hostující trenér Milan Mazanec, že ne všechny tresty hosté brali.

Každopádně inkasovali v oslabení třikrát a v úvodu dokonce i při vlastní přesilovce. "Dvaadvacet minut v oslabení proti tak silnému soupeři, tudy cesta nevede. Škoda, ve hře pět na pět jsme nepropadli," dodal zklamaný Mazanec.

„Potvrdilo se, že Šumperk po změně trenéra podává dobré výkony a vydržel bruslit celý zápas. Rozhodly naše dobré přesilovky a vstup do třetí třetiny, kdy jsme odskočili na 4:1. ve hře pět na pět to byl ale vyrovnaný zápas," hodnotil trenér Rytířů Jindřich Lidický, který ani ve středu v Přerově nemůže počítat se stále zraněným Kindlem. "Možná by mohl hrát s Budějovicemi, zatím se mu ale hematon nevstřebal a každý úder by ho bolel moc."

Kladno - Šumperk 6:2, nová multifunkční kostka přilákala téměř čtyři tisícovky diváků.

Rytíři Kladno – Salith Šumperk 6:2 (1:0, 2:1, 3:1). Branky a nahrávky: 11. Machač (Strnad), 23. Bílek (Stach, Rudovský), 40. Rudovský (Stach, Bílek), 41. Bílek (Stach, Ptáček), 46. Lukáč (Strnad, Čurda), 56. Redlich (Repe, Horna) – 33. Fořt (Půhoný, Sedlák), 57. Staněk (Půhoný, Plášek).

28.12.2015 VSTUP DO DISKUSE

Krimimix: Zloději kradli oblečení, nářadí i toaletu

Jak se žena do vody dostala, policie vyšetřuje. Více napoví nařízená pitva.
3

V Kladně byla nalezena ve vodní nádrži utonulá žena

Z Romana Přikryla je opět Rytíř

Kladno – Dobrá zpráva pro fanoušky hokejových Rytířů.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Oprava hrdlívské mateřinky spěje do finále

Hrdlív /FOTOGALERIE/ - Již před dvěma roky začala obec Hrdlív coby zřizovatel místní školky plánovat velkou rekonstrukci budovy a jejího technického zařízení. Školka byla totiž postavena svépomocí v roce 1977 a z tohoto data je zřejmé, že za tak dlouhou dobu fungování nebude moci poskytnout dětem podmínky, jaké by si zasloužily.

V Braškově se hrálo a vzpomínalo

Braškov – Oslavy devadesátin braškovského fotbalového klubu se nakonec vydařily, byť počasí nevěstilo nic dobrého. Bouře z pátku na sobotu pomuchlala připravené přístřešky pro hosty, které pořadatelé ve spolupráci s hasiči stihli dát do začátku žákovského turnaje do pořádku.