Buldoci přitom neměli špatný nástup a už v čase 2:33 šli zásluhou Scherzla do vedení. To mohli vzápětí i zvýraznit, ale další šance už zůstaly bez gólové odezvy. Hosté hru s přibývajícím časem vyrovnali a ve 12. minut přišlo po střele Spitzera vyrovnání. Oba týmy poté produkovaly nepříliš záživný hokej, ale mírnou převahu měl přece jen bojovnější Klášterec.

Do zaslouženého vedení hosty poslal čtyři minuty před druhou přestávkou Buchal. Řisuty však neprobudilo ani to a i v závěrečné části pokračovaly ve svém ospalém výkonu. Nebylo tak divu, že ve 46. minutě Klášterečtí udeřili potřetí. Síť za zády brankáře Nováka rozvlnil Novotný.

Domácí příznivce probudil z letargie až Bezouška osm minut před koncem. Řisutský útočník se ve vlastním oslabení protáhl kolem zkoprnělých hostujících beků a blafákem nedal hostujícímu gólmanovi šanci. Očekávaný závěrečný nápor Buldoků se však už nekonal. Naopak při jejich zoufalém pokusu o power – play zavezl kotouč do opuštěné klece Řepík.

Řisuty tak nenavázaly na předchozí dva domácí výkony s Táborem a Pískem a Klášterec si po zásluze odvezl všechny body. Domácí trenér Eduard Novák nemohl být s hrou svých svěřenců vůbec spokojen.

„Měli jsme velice špatný pohyb. I když jsme vedli, tak byl soupeř lepší. Nepraktikujeme hru, kterou chceme hrát, a kterou jsme dříve hráli. Navíc děláme individuální chyby, z kterých pramení to, že se dostáváme pod tlak,“ nebral si servítky domácí kouč.

A kde je příčina současného řisutského trápení? „Může to být způsobené špatnou fyzickou kondicí, přetrénováním, ale hlavní problém je v hlavě. Jestliže ta nefunguje, tak nefungují ani ruce a nohy,“ hledal důvody Novák a pokračoval.

„Nelíbí se mi naše týmová práce. Výkony některých hráčů neodpovídají našim představám a tomu, jak jsou v klubu placeni."

HC Řisuty – HC Klášterec 2:4
Branky:3. Scherzl, 53. Bezouška – 12. Spitzer, 36. Buchal, 46. Novotný, 60. Řepík.
Diváci: 80.
Řisuty: Novák – Mádl, Sedláček, Spilka, Babický, Hlavatý, Čermák, Fiala, Pešek – Hlusička, Gardoň, Wolf, Kos, Klaus, Lapáček, Krégl, Hegenbart, Bezouška, Suchý, Scherzl, Landa.
Klášterec: Damašek – Spitzer, Boduský, Palubjak, Zmeškal, Kocek, Loučka, Koblitz, Lang – Pražák, Buchal, Řepík, Dudek, Kotrouš, Suk, Novák, Novotný, Panocha, Hartman, Moro, Krpenský.