HC Řisuty – HC Tábor 3:0

Hokejisté Řisut vlétli do duelu proti starému známému soupeři jako velká voda a už po dvaceti vteřinách šli do vedení. Jakub Sedláček vyslal projektil od modré čáry, který brankář Kučera ani jeho obránci nedokázali uklidit do bezpečí a velezkušený Radek Gardoň už měl lehkou práci. Vzápětí mohl zvýšit ve vlastním oslabení Bezouška, ale v samostatném nájezdu mířil jen do brankáře.

Diváci na slánském zimním stadionu poté sledovali stejně jako v loňském play – off boj o každý centimetr ledu. Na další gól se tak čekalo až do 33. minuty. To opět při hostující početní výhodě poslal Gardoň do úniku Jiřího Scherzla a řisutský útočník, ač tísněn obráncem, skóroval. V závěru třetiny mohl Tábor snížit, ale brankář Novák i za vydatné pomoci svých obránců obrovskému závaru odolal.

Snahu Kohoutů o zvrat uťal už v 54. sekundě třetí části po dobře sehraném přečíslení 2 na 1 z blízka Tomáš Wolf. Hostující hráči se ani poté nevzdali a mohutnou ofenzivou se pokusili alespoň o čestný úspěch. Výborně chytající Marek Novák ale všechny jejich šance bravurně zlikvidoval. Pro gólmana Buldoků měl slova chvály i jeho jmenovec a trenér Eduard Novák. „Marek dnes odchytal fantastický zápas a navíc mu hodně pomohlo i mužstvo,“ řekl spokojený řisutský lodivod. Po nešťastné porážce v Děčíně se tak Řisuty mohou radovat z prvních bodů v sezoně 2008 – 2009.

Eduard Novák (trenér HC Řisuty): Dnešní zápas nás stál strašně moc sil, protože Tábor ukázal, že má silné mužstvo. Řekl bych, že jsme daleko víc usilovali o vítězství než soupeř a to nám přineslo tři body. Trošku nám pomohlo i štěstí, ale to se většinou přikloní k tomu, kdo mu jde více naproti.

Branky: 1. Gardoň (Sedláček), 33. Scherzl (Gardoň, Sedláček), 41. Wolf (Scherzl). Rozhodčí: Vild – Šulo, Kebrle. Vyloučení: 9:7, navíc Mrkvička (T) 10 min. OT. Bez využití, oslabení: 1:0. Diváků: 100. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0.

Řisuty: Novák – Mádl, Sedláček, Pešek, Spilka, babický, Hlavatý, Čermák, Fiala – Hlusička, Gardoň, Wolf – Kos, Klaus, Lapáček – Krégl, Hegenbart, Bezouška – Suchý, Scherzl, Hoffmann.

Tábor: Kučera – Kanov, Klimeš, Škulina, Heršálek, Zíb, Procházka, Suchánek, Trieb – Kreuzer, Ficek, Voříšek – Mašek, Kupec, Ježek – Matušík, Květoň, Mrkvička – Pechánek, Žižka, Kocar.