HC Řisuty - HC Predátoři Česká Lípa 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

První třetina nabídla celkem vyrovnaný hokej, v němž největší šanci měly Řisuty. Bezouška obral beka, ale sám před Láníčkem neuspěl. Z gólu se tak radovali v poslední minutě hosté, když exkladenský Hudíček vyslal do samostatného úniku Nevyhoštěného a ten blafákem nedal Novákovi šanci.

Úvod druhé části přinesl tlak domácích, avšak v největší šanci najížděl Klaus na exřisutského Láníčka a napálil puk pouze do jeho výstroje. Pak se dostali do hry lépe bruslící hosté, jenže ve 38. minutě udeřily Řisuty, když Landa zblízka využil pas Scherzla. Poslední slovo třetiny měli však opět hosté – po krásné kombinaci skóroval J. Šulc.

V poslední části domácím trochu docházely síly a ve 48. minutě jim vzal naději na zvrat střelou do poloprázdné branky Oliverius. V samotném závěru dal výsledku definitivní podobu v přesilovce Nekvinda – druhý bod si připsal Hudíček.

„Proti týmu, který ukázal, že nevede tabulku náhodou, jsme předvedli docela dobrý výkon. Bohužel, na výsledku se nejvíce podepsaly individuální chyby, které by se normálně stávat neměly. Mužstvo není po několika ztracených vyhraných zápasech v pohodě, i proto takové chyby hráči dělají,“ komentoval duel trenér Řisut Eduard Novák.

Branky: 38. Landa (Scherzl, Sedláček) – 20. Nevyhoštěný (Hudíček), 40. Šulc (Svoboda, Oliverius), 48. Oliverius (Svoboda), 58. Nekvinda, (Hudíček, Nevyhoštěný). Rozhodčí: Uřídil – Černý, Suchánek. Vyloučení: 8:5, využití: 0:1. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:2.

Řisuty: Novák - Mádl, Sedláček, Spilka, Babický, Hlavatý, Pešek, Fiala – Hlusička, Gardoň, Wolf – Kos, Klaus, Kregl – Bezouška, Suchý, Scherzl – Landa, Eitler.

Česká Lípa: Láníček – Svoboda, Petrmichl, M. Šulc, Vomela, Mrkvička, Kučera, Rašín – J. Šulc, Oliverius, Peřina – Kašťák, Růžek, Šesták – Hudíček, Starigyn, Holčák – Peterka, Nekvinda, Breussler – Nevyhoštěný.