O osudu utkání s Lípou bylo jasno už po první třetině, když domácí dali čtyři branky a soupeř, jenž přijel pouze se čtrnácti borci do pole, neměl na zvrat naději.

Už mezi 5. a 6. mnutou šli domácí do rychlého dvougólového vedení, a když v 9. minutě hostující Šesták neproměnil samostatný nájezd a na druhé straně trestal tuhle chybu Kos, nebylo o výsledku pochyb. Česká Lípa sice korigovala, ale do přestávky Hudíček svým třetím kanadským bodem vrátil Řisutům tříbrankový náskok.

Ve druhé části už tempo pohaslo, bylo totiž jasné, kdo bude vítězem. Od půlky utkání dal kouč Jan Novotný šanci i čtvrté formaci Jaroš, Křepelka, Bláha a v poslední třetině nasadil posledního útočníka Lapáčka.

To už se gólostroj domácích rozjel a tentokrát se trefovali borci druhé formace - Bezouška dal hattrick a ještě přihrál Kosovi.

"Řekli jsme si, že musíme zvládnout první třetinu, abychom se uklidnili. To se povedlo dokonale, pak už jsme si to užívali," usmíval se Jan Novotný.

Ten zatím žádné oslavy nechystá. "Není co oslavovat, teprve teď začne sezona. Sice je příjemné základní část vyhrát, ale není to náš hlavní cíl. Je to jen třešnička na dortu a odměna hráčům za to, jak tvrdě pracovali. A povzbuzení do další práce," řekl bývalý slavný útočník Kladna, s nímž vybojoval několik mistrovských titulů.

Řisuty si jeho služeb musí moc cenit. Když sem před léty přišel poprvé, hned dobyl titul v krajské lize. Poté semu povedlo postoupit do druhé ligy, teď po návratuna lavičku ji hned vyhrál. "Pro klub jsou to milníky a i já si jich cením," pokyvuje.

Nechce ale létat voblacích, jablonečtí Vlcibyjeho i řisutské hráče mohli rychle dosta tvrdě na zem. "Čtyřikrát jsmeje porazili, ale to nic neznamená, tahle soutěž byla ohromně vyrovnaná. Jen mi vadí, že se hraje obden a pokaždé na jiném stadionu. Pro klub je to velká zátěž," trochu hartusí.

A doplňuje i svůj názor na to, jestliŘisuty mají napostup do I. ligy. Sportovně i finančně. "Já myslím, že sportovně ano. Jestli finančně, to je otázka jinam, hlavně na manažera," dodal Jan Novotný.

HC Řisuty - HC Predators Česká Lípa 8:2 (4:1, 0:0, 4:1). Branky: 5. Hegenbart (Hudíček, Kos), 6. Landa (Kašák), 9. Kos (Hudíček), 18. Hudíček (Mádl, Landa), 41. Bezouška (Hegenbart, Kos), 44. Kos (Bezouška, Vyskočil), 51. Bezouška (Kos, Vyskočil), 54. Bezouška (Vyskočil) - 13. Peterka (Lassig), 59. Šesták (Daňo, Divíšek).

Řisuty: Pospíšil (Schwamberger) - Mádl, kašák, vyskočil, Fiala, Procházka, Čermák - Scherzl (41. Lapáček), Hudíček, Landa - Bezouška, Kos, Hegenbart - Hlusička, Plichta, Wolf - od 30. Křepelka, Jaroš, Bláha.

Na postupu se podíleli také zranění obránci Babický a Sedláček.